Ракурсhttps://racurs.ua/
Україна та росія ведуть переговори щодо обміну "всіх на всіх"
Україна та росія ведуть переговори щодо обміну «всіх на всіх» — Буданов
https://racurs.ua/ua/n175221-ukrayina-ta-rosiya-vedut-peregovory-schodo-obminu-vsih-na-vsih-budanov.htmlРакурсУкраїна продовжує працювати над обмінами полонених, ця робота ніколи не припиняється.
.
Про це 28 вересня заявив очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
Він наголосив, що тривають перемовини щодо обміну «всіх на всіх».
Також відбувається робота з окремих обмінів. Це тривалий та виснажливий процес. Приміром, обмін 21 вересня, під час якого було звільнено 215 оборонців, готувався понад два місяці, — йдеться в повідомленні Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Буданов з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими обговорили звільнення не тільки військових, а й тих кого згідно з Женевськими конвенціями вважають некомбатантами, наприклад, медиків.
Нагадаємо, у російських військових є можливості скласти зброю та зберегти своє здоров’я і життя. При здачі в полон Україна гарантує росіянам утримання згідно з нормами Женевських конвенцій.
Для отримання інформації, як військовослужбовцям російської армії безпечно здатися в полон українським Збройним силам, російським військовим або їхнім рідним та близьким слід телефонувати за цілодобовими номерами в рамках роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими:
- +38 066 580 34 98;
- +38 093 119 29 84.
«Новинарня» пише, що рідні моряків ВМС України із Маріуполя, які з березня перебувають у російському полоні, вперше зустрілися з представниками координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
На зустріч, що відбулася 27 вересня в Києві, прийшов секретар координаційного штабу полковник Дмитро Усов — офіційний перемовник з російською стороною щодо обмінів. Його месидж: після обміну «азовців», який відбувся 21 вересня, надалі буде легше повертати бранців.
Над цим великим обміном працювали три місяці, але паралельно — над іншими також. Тож, обнадіяв секретар штабу, найближчим часом будуть нові обміни.
Зокрема, є домовленість про обмін «всіх на всіх важкопоранених».
За офіційними даними, загалом ідеться про 7 тис. українських полонених. Це військові і цивільні вкупі. Список збільшується, констатує секретар штабу.
Також Дмитро Усов розповів, що на даний час у полоні росіян залишаються 616 жінок.
Я думав, що поверну всіх вагітних жінок, які були при надії ще до полону. Виявилося, що ні, — сумно констатував секретар штабу.
Він визнав, що в полоні перебувають військовослужбовці ЗСУ ще з 2014 року. Щодо них теж тривають перемовини.
Кожного дня без вихідних ми на зв’язку з тією стороною, я скидаю списки і перевіряю. Постійно комбінуємо і пропонуємо. Десь вони погоджуються. Є ті, хто їм цікавий, як Медведчук, за рахунок якого вдалося скоротити обмінний фонд, — сказав Усов на зустрічі.