Поблизу аварії на «Північному потоці» 26 і 27 вересня бачили російські військові кораблі та субмарини
https://racurs.ua/ua/n175246-poblyzu-avariyi-na-pivnichnomu-potoci-26-i-27-veresnya-bachyly-rosiyski-viyskovi-korabli.htmlРакурсПоблизу місця, де з «Північного потоку» витікає газ, 26 і 27 вересня бачили російські військові кораблі та субмарини.
Про це пише CNN із посиланням на західних розвідників і представника органів безпеки однієї з європейських країн.
Наразі невідомо, чи мали ці кораблі стосунок до вибухів на газопроводах, але це один з багатьох факторів, які можуть вказувати на причетність росії до інциденту. Зараз це детально вивчають слідчі.
Данський військовий чиновник додав, що російські кораблі регулярно працюють у цьому районі, тому їхня присутність необовʼязково вказує на причетність до «аварій».
росія, ймовірно, підірвала два своїх газопроводи для дестабілізації енергетичної кризи в Європі. Британська розвідка вважає, що диверсія була здійснена з використанням вибухового пристрою, скинутого підводним дроном в морі за кілька тижнів до цього. Вибухи були за силою як міні-землетруси, а ударну хвилю виявили за 1200 км від місць вибуху.
У Великій Британії вважають росію причетною до вибухів на газопроводах «Північний потік» та «Північний потік — 2», пише The Times.
Одним із найбільш ймовірних сценаріїв вважають те, що росія таємно доставила автономний підводний апарат з вантажем до певних місць на трубопроводах. За словами джерела, такі дрони могли скинути з невеликого судна на кшталт рибальського човна ще кілька місяців тому.
Водночас німецьке Bild зазначає, що до такої диверсії може бути причетне генеральне розвідувальне управління росії. Зокрема, у його складі є 561 бригада морської піхоти, яка вважається суто підводним диверсійним підрозділом. Бійці цієї бригади натреновані для влаштування диверсій на значній глибині, зокрема і за допомогою підводних дронів.
Три труби обох «Північних потоків» можуть стати непридатними для використання після ймовірної диверсії, вважають у німецьких урядових колах.