«Зелена» енергетика та мініелектростанції допомагають виходити з блекауту — Шмигаль
https://racurs.ua/ua/n178118-zelena-energetyka-ta-minielektrostanciyi-dopomagaut-vyhodyty-z-blekautu-shmygal.htmlРакурсВ Україні вистачає усього, щоб вийти з можливого блекауту.
Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
За словами Шмигаля, в Україні достатньо диверсифікована система генерації, якої є щонайменше шість видів:
- атомна енергетика;
- теплова вугільна енергетика;
- гідрогенерація;
- малі ГЕС;
- малі ТЕЦ, основним завданням яких є виробництво тепла, але вони також можуть виробляти електроенергію.
Є відновлювальні джерела енергії: вітер, сонце, інші альтернативні джерела. При блекауті вони можуть працювати в «острівцях», і ми з окремих острівців забираємо електроенергію і починаємо «в'язати» в єдину систему, — зазначив прем'єр.
Також одним зі шляхів виходу з блекауту є використання газотурбінних та газопоршневих мініелектростанцій, котрі вже встановлюють в Україні, зазначає Шмигаль.
Хоч виробництво електроенергії на них коштує дорого, але вони хороші тим, що дуже швидко піднімаються — до трьох хвилин, — наголошує прем'єр. — Для порівняння атомний блок розганяється три доби, а гаситься півтора місяці. Тепловий блок з холодного стану піднімається від 8 до 12 годин, з гарячого стану від 30 хв до 1,5 години.
Такі електростанції мають невеликі блоки, в середньому 50 МВт.
Але якщо їх ставити 20 шт в ряд, виходить 1 тис. МВт — це атомний блок. Вони, як правило, не потребують особливого людського втручання і обслуговування, це величезний плюс, — зазначає прем'єр.
За словами прем'єра, такі електростанції, зокрема, можуть допомагати «прикурювати» енергоблоки АЕС, яким для старту роботи потрібно 100−150 МВт.
Шмигаль зазначив, що вихід з «найбільш складного випадку повного блекауту, коли взагалі все розбито», за розрахунками енергетиків, займе від семи до 10 днів.
Підкреслю, це теоретичні розрахунки, бо світ не переживав ще таких речей, — наголошує прем'єр.
Джерело: «Інтерфакс-Україна»