Ракурсhttps://racurs.ua/
Поляків дратує російська мова, снобізм та неповага до закону біженців з України - опитування
Поляків дратує російська мова, снобізм та неповага до закону біженців з України — опитування
https://racurs.ua/ua/n179843-polyakiv-dratuie-rosiyska-mova-snobizm-ta-nepovaga-do-zakonu-bijenciv-z-ukrayiny-opytuvannya.htmlРакурсУ Польщі вийшла велика стаття у Rzeczpospolita та опитування щодо сприйняття громадян України котрі переселились до країни під час повномасштабного вторгнення.
.
Результати опитування засвідчили погіршення ставлення до українських біженців.
Rzeczpospolita з посиланням на дані опитування пише, що поляків дратує російська мова, якою часто розмовляють переселенці. Поляки вважають її ворожою і втрачають уявлення про те, що перед ними українці.
Також багатьом не подобаються пережитки «руского міра», який привезли деякі українці: пристрасть до снобізму, дорогих автомобілів, недотримання заборон на зразок обмеження швидкості, паркування у неналежних місцях.
Насамперед нас дратує навколишня іноземна мова, в основному російська, якою говорять біженці. Зрештою, це «ворожа мова», ми втрачаємо уявлення про те, хто вони насправді, — пише польська газета.
У Варшавському університеті провели два дослідження на цю тему. Одне — в червні 2022 року, а інше — в січні 2023 року. Рапорт Rzeczpospolita порівнює результати цих досліджень.
У червні 2022 року лише 6% поляків на певно (zdecydowanie tak) бачили загрозу для Польщі з боку біженців з України. Лише 15% радше бачили загрозу (raczej tak).
В січні 2022 року лише 6% поляків на певно (zdecydowanie tak) бачили загрозу для Польщі з боку біженців для України. Лише 11% радше бачили загрозу (raczej tak).
Тобто за півроку відсоток тих, хто бачить загрозу в біженцях в України, знизився на 4%.
Поляки бачили загрозу в червні у негативному впливі на ринок праці, польську економіку і підприємницьку діяльність. Четвертою з найбільших загроз був український націоналізм (у Польщі слово націоналізм має негативне забарвлення, його радше асоціюють з радикальним націоналізмом або ж нацизмом).
В січні 2023 український націоналізм з найчастіше згадуваних загроз зникає.
Наразі як можливі загрози 17% респондентів зазначили негативний вплив на ринок праці, польську економіку і підприємницьку діяльність, четвертою найбільш згаданою загрозою стають крадіжки. Теж збільшується кількість людей, які як загрозу зазначають іншу культуру. З’являється теж інша річ — postawa roszczeniowa. Найкраще це можна перекласти як ставлення типу «ви мнє всє далжни».