Кількість зруйнованих рашистами українських медзакладів назвали у МОЗ
https://racurs.ua/ua/n179871-kilkist-zruynovanyh-rashystamy-ukrayinskyh-medzakladiv-nazvaly-u-moz.htmlРакурсВ Україні за час повномасштабного російського вторгнення 1 тис. 218 об'єктів в закладах охорони здоров’я зазнали пошкодження.
Про це інтерв’ю агентству «Укрінформ» розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Зазначається, що руйнувань зазнали загалом 540 лікарень. З них 173 зруйновані повністю — на понад 90% і як об'єкти для відновлення вже не розглядаються.
В цих випадках може бути будівництво нової споруди з нуля, за новим проектом, — наголосив Ляшко.
За словами міністра, з оцінка руйнувань з фінансового боку залежить від можливості доступу до зруйнованих та пошкоджених об'єктів:
- там, де є доступ, підрахунок здійснюється по ціні за квадратний метр на лікарню, використовуючи проектно-кошторисну документацію по інших об'єктах на 2021 рік;
- до багатьох об'єктів немає доступу. Наприклад, ситуацію з медзакладами в Маріуполі оцінюють тільки по тих кадрах, які доступні у відеозйомках.
Ми прорахували середню ціну усіх об'єктів і зараз по факту можемо говорити про суму до 1 млрд доларів, які необхідні, щоб відновити медичні об'єкти до того стану, в якому вони були до 24 лютого, — зазначив Ляшко.
Водночас, зазначає Ляшко фахівці, Світового банку і Всесвітньої організації охорони здоров’я, рахують за своєю методикою — не тільки відновлення до стану, який був на 24 лютого, а й і втрачені інвестиції та інші втрачені потенціали, які могла генерувати ця лікарня. Їхні оцінки збитків, є значно більшими.
Остання цифра, яку вони презентували наприкінці вересня 2022 року, становила 26 мільярдів доларів. За ці три місяці відбулося ще більше руйнувань в медичній інфраструктурі, а також — в енергетичному секторі. Це потягнуло за собою додаткові закупівлі генераторів як автономного джерела електропостачання, — зазначив міністр. — Згодом це призведе до ще більших цифр, які будуть в цілому в підсумковому звіті.
Ляшко додав, що найбільше руйнувань — у регіонах, де відбувається найбільше активних бойових дій:
- південь і схід Харківської області;
- Донецьк;
- Луганськ;
- Миколаїв;
- Херсон.
Там найбільше закладів охорони здоров’я різного рівня постраждали, від сільських амбулаторій до міських лікарень, — наголосив міністр.
За його словами, в останні тижні найбільше страждає зараз інфраструктура в Херсоні і Херсонській області, оскільки Херсон постійно перебуває під обстрілами.
Джерело: «Укрінформ»