Ракурсhttps://racurs.ua/
"Укренерго" повідомило наслідки нічної атаки ракетами і дронами
«Укренерго» повідомило наслідки нічної атаки ракетами і дронами
https://racurs.ua/ua/n179995-ukrenergo-povidomylo-naslidky-nichnoyi-ataky-raketamy-i-dronamy.htmlРакурсНічна атака російських воєнних злочинців ракетами та дронами не призведе до необхідності обмежувати споживання електроенергії в Україні.
.
Про це уранці 16 лютого повддіомили в «Укренерго».
Споживання в країні дещо підвищилось порівняно з учорашнім днем.
Дефіциту потужності в енергосистемі немає вже п’яту добу поспіль і 16 лютого теж не прогнозується. Електростанції виробляють достатньо електроенергії для покриття наявного споживання.
Працюють всі види електростанцій в енергосистемі, а теплова та гідрогенерація забезпечують покриття пікового споживання у ранкові та вечірні години. Імпорт електроенергії зменшується.
Через відсутність дефіциту потужності ліміти споживання до областей у четвер не доводились, але при зростанні споживання можливе застосування відключень.
Заміри фактичного споживання 16 лютого відбуваються відповідно до графіка у Дніпропетровській області.
В Одесі через пошкоджену інфраструктуру все ще є мережеві обмеження. Повертається до активної роботи бізнес, що відображається у зростанні споживання. Тому для уникнення перевантаження обладнання у місті застосовуються графіки погодинних відключень.
В Одеській області все ще тривають аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики також усувають наслідки російських ударів на низці електростанцій, які зазнали значних пошкоджень ракетних та дронових атак росіян.
В «Укренерго» нагадали, що понад 10 ГВт основних встановлених потужностей наразі недоступні українській енергосистемі й знаходяться під контролем ворога — найбільша в Україні та Європі Запорізька АЕС, а також Запорізька ТЕС, Луганська ТЕС, Вуглегірська ТЕС, Каховська ГЕС.
Крім цього, на тимчасово окупованих територіях півдня також знаходиться і більшість вітрових та сонячних електростанцій. Зазначимо, що крім АЕС, решта електростанцій — це ключові регулюючі потужності. Саме вони забезпечують покриття споживання у пікові ранкові та вечірні години.