Ракурсhttps://racurs.ua/
За рік війни росіяни вкрали в українських дітей 38 днів життя
За рік війни росіяни вкрали в українських дітей 38 днів життя
https://racurs.ua/ua/n180231-za-rik-viyny-rosiyany-vkraly-v-ukrayinskyh-ditey-38-dniv-jyttya.htmlРакурсЗа рік війни українські діти в середньому 920 годин перебували у бомбосховищах.
.
Таку статистику наводить організація Save the Children.
Підрахунки ґрунтуються на даних про повітряні тривоги, частоту обстрілів або інформацію про бойові дії. Загалом за рік війни повітряну тривогу в Україні оголошували понад 16 тис. разів, тривалість якої в середньому була одна година.
У районах інтенсивних бойових дій деякі сім’ї з дітьми проводили в бомбосховищах по вісім годин на день, не маючи змоги вийти надвір через обстріли.
920 годин — це близько 38 днів на рік.
Уздовж лінії фронту на сході та півдні Україні обстріли майже ніколи не вщухають. Родини там змушені покинути свої напівзруйновані домівки і переселитися у підвали чи погреби, де немає електрики, води та опалення. У великих містах на кшталт Києва, родини із дітьми ховаються на підземних паркуваннях або на станціях метро.
Коли повідомляють про зліт літаків, ми готуємось. Я боялася у перші дні війни, але зараз це все вже якось звично. В кожного є свій рюкзак. Ми їх беремо і виходимо, — розповідає Марина, яка разом із родиною розставила стільці посеред станції метро.
Поряд — сумки із їжею та водою, що родина принесла з дому. Це тепер звичний набір для будь-якої родини в Україні.
Постійний стрес, що родини та діти зазнають від життя під загрозою ракетних атак та обстрілів, вкрай важко подолати. Дослідження ВООЗ свідчать, що кожен п’ятий, хто живе у зоні збройного конфлікту, має істотний ризик розвитку психічних розладів. І чим довше тривають бойові дії, тим сильніші будуть симптоми, — констатують в Save the Children.
.