Ракурсhttps://racurs.ua/
Генерал Міллі - США розглядають варіанти постачання Україні зброї великої дальності замість ATACMS
Генерал Міллі — США розглядають варіанти постачання Україні зброї великої дальності замість ATACMS
https://racurs.ua/ua/n181543-general-milli-ssha-rozglyadaut-varianty-postachannya-ukrayini-zbroyi-velykoyi-dalnosti-zamist.htmlРакурсНаразі США не планують передавати Україні ракети великої дальності ATACMS.
.
Про це заявив голова Обʼєднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі в інтерв’ю американському виданню Defense One.
За його словами, США самі мають відносно небагато ATACMS, а тому повинні підтримувати власні запаси такої зброї. Крім того, Міллі назвав можливості ATACMS «трохи перебільшеними».
ATACMS робить один постріл, тоді як GMLRS, відразу шість. Радіус дії ATACMS більший, але є інші системи, які можуть забезпечити ту ж далекобійність, — стверджує він.
Генерал вважає, що альтернативою ATACMS можуть стати, наприклад, ударні безпілотні літальні апарати. А втім, Міллі зазначив, що не передавати українцям ATACMS — це політичне рішення керівництва США, яке може змінитися в майбутньому.
Ракета ATACMS має радіус дії близько 300 км, що набагато більше, ніж будь-яка інша система, яку США досі постачали Україні.
За словами високопоставленого генерала, США відносно мало ATACMS і американські збройні сили повинні підтримувати запаси таких важливих озброєнь. Але є й інші системи, які можуть діяти в такому самому діапазоні.
Є, наприклад, безпілотники. Британці мають пару систем, — сказав Міллі.
Крім того, як сказав Міллі, військовий конфлікт на території України виявив «неймовірні темпи споживання звичайних боєприпасів», і зараз США переглядають оцінки потреб у них на випадок великої війни.
На сьогодні у США достатньо боєприпасів, але оборонно-промисловий комплекс працюватиме над розширенням своїх потужностей упродовж кількох років, повідомив генерал.
Якщо ви берете участь у серйозній війні між великими державами, — сказав Міллі, — не треба недооцінювати кількість боєприпасів, яка вам знадобиться.
У лютому Politico писало, що Сполучені Штати не готові надати Україні ракети MGM-140 ATACMS через відсутність надлишків цієї зброї у запасах американського війська. Американське військове керівництво стурбоване тим, що передача далекобійних ракет призведе до виснаження американських арсеналів та знизить готовність США до реагування на майбутні загрози.