Розвідка США знала про плани пригожина, а союзники України під час заколоту в росії просили Київ не користуватися хаосом
https://racurs.ua/ua/n184512-rozvidka-ssha-znala-pro-plany-prygojyna-a-souznyky-ukrayiny-pid-chas-zakolotu-v-rosiyi-prosyly.htmlРакурсДжерело CNN стверджує, що західні союзники України під час заколоту євгена пригожина просили Київ не користуватися «хаосом» і не завдавати ударів по росії.
За словами чиновника, чиє ім’я телеканал не розкриває, західні країни побоювалися, що вони могли виглядати як такі, що допомагають ПВК «Вагнера» і розглядалися б як загроза суверенітету росії.
Послання було таким: «Не розкачуйте човен», — процитував телеканал слова свого джерела.
Він також сказав, що рекомендація не завдавати ударів по російській території була передана українській владі на рівні міністра закордонних справ, через депутатів і через послів.
Джерело CNN додало, що Києву говорили, що ситуація з заколотом «це внутрішня справа росії», таким чином піддаючи публічні заяви представників США та інших західних країн.
Увечері 23 червня власник ПВК «Вагнера» євген пригожин звинуватив керівництво Міноборони росії та Генштабу у некомпетентності у війні в Україні та оголосив про похід на Москву. Частина найманців увійшла до Ростов-на-Дону і зайняли штаб ПВО, інша група бійців вирушила до Москви.
Ближче до ночі 24 червня стало відомо, що олександра лукашенка провів переговори з пригожиним, «марш справедливості» було зупинено. Прес-секретар путіна дмитро пєсков повідомив, що власник ПВК «Вагнера» поїде до білорусі.
Розвідка США знала про плани ватажка «Вагнера» пригожина, включаючи маршрути пересування та ключові бази. Однак розвідданими ділилися лише з обраними союзниками, наприклад, із високопоставленими британськими чиновниками.
Секретність, що оточувала ці розвіддані, стала причиною, чому деякі високопоставлені європейські посадовці та навіть високопосадовці в уряді США були захоплені зненацька заколотом пригожина, — вказує CNN. Українським посадовцям також не повідомили про ці дані розвідки заздалегідь через побоювання щодо перехоплення розмови.