Ракурсhttps://racurs.ua/
За крок від кріпосного права - в росії схвалили закон про обов'язкову «суспільно-корисну працю» школярів
За крок від кріпосного права — в росії схвалили закон про обов’язкову «суспільно-корисну працю» школярів
https://racurs.ua/ua/n184582-za-krok-vid-kriposnogo-prava-v-rosiyi-shvalyly-zakon-pro-obov-yazkovu-suspilno-korysnu-pracu.htmlРакурсДепутати Держдуми рф 28 червня в першому читанні схвалили поправки до федерального закону «Про освіту», які зроблять участь школярів у «суспільно-корисній праці» обов’язковою.
.
Як повідомила прес-служба Держдуми, законопроект спрямований на формування у студентів «працьовитості, відповідального ставлення до праці та її результатів».
Школярі будуть зобов’язані брати участь у суспільно-корисній праці, передбаченій освітньою програмою, з урахуванням вікових та психофізичних особливостей, а також підтримувати чистоту та порядок в освітній організації.
Один з авторів законопроекту, голова комітету Держдуми з освіти, сказала, що «суспільно-корисною працею» може вважатися, наприклад, посадка дерев та квітів на території біля школи, участь в оформленні класу чи шкільного майданчика до різних заходів, допомога у роботи у бібліотеці.
У редакції чинного закону «Про освіту» сказано, що школярів заборонено залучати «до праці, не передбаченої освітньою програмою». Поправки передбачають скасування цієї норми.
Незабаром після початку повномасштабної війни в Україні російська влада почала вносити різні зміни до системи освіти з метою «виховання» школярів та студентів.
Зокрема, у російських школах з 1 вересня 2022 року навчальний тиждень починається з виконання гімну та підняття державного прапора.
Також у школах проводяться «Розмови про важливе», у рамках яких учням розповідають про так звану «СВО» (війну московитів в Україні — «Ракурс»). З 2023 року у російських школах розпочнеться курс початкової військової підготовки.