Ракурсhttps://racurs.ua/
Росіяни не погодилися обміняти бійців "Азову"
Росіяни не погодилися обміняти бійців «Азову»
https://racurs.ua/ua/n191005-rosiyany-ne-pogodylysya-obminyaty-biyciv-azovu.htmlРакурсУ межах обміну полоненими 3 січня 2024 року додому повернувся сержант, якого у перший день великої війни захопили в полон на контрольному пункті в’їзду-виїзду «Чонгар». Ідеться про Вадима Максименка. В полоні він провів 679 днів.
.
Максименко — сержант 79-го прикордонного загону Держприкордонслужби. Його росіяни захопили на «Чонгарі» 24 лютого 2022 року, у перші хвилини вторгнення.
Додому повернулася остання дівчина-морпіх, яка була в полоні — Галина Федишин.
Вона пройшла важкий шлях оборони Маріуполя, завод Ілліча, «Азовсталь» і вихід у полон, де, відповідно, провела майже 19 місяців.
Без гіркоти та болі не обійшлося. Жодного бійця полку спеціального призначення «Азов» і цього разу не вдалось визволити.
Вже півтора року більша частина тих, хто погодився вийти з оточеного заводу «Азовсталь», залишається в неволі.
3 січня Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що відбувся найбільший за кількістю повернутих оборонців обмін. Додому повернулися 230 захисників. Більшість звільнених — чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро — офіцери.
48 обміняних мали статус «зниклий безвісти». Наразі на героїв чекає медичний огляд, допомога з відновленням документів і карток, та довгоочікувана реабілітація.
Відомо, що обмін відбувся за сприяння Об'єднаних Арабських Еміратів.
Серед обміняних, зокрема, є кілька захисників Маріуполя та «Азовсталі» з різних підрозділів, та, на жаль, більшість з них, майже 1,6 тис. осіб, поміж яких майже 700 бійців бригади «Азов», досі лишаються в полоні.