Ракурсhttps://racurs.ua/
Прем’єр Нідерландів Марк Рютте в Україні - безпекова угода та візит у підземну школу
Прем'єр Нідерландів Марк Рютте в Харкові — безпекова угода та візит у підземну школу (ФОТО, ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n192903-premier-niderlandiv-mark-rutte-v-harkovi-bezpekova-ugoda-ta-vizyt-u-pidzemnu-shkolu-foto-video.htmlРакурсВ Україні 1 березня перебував очільник уряду Нідерландів Марк Рютте.
.
У Харкові президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте провели переговори у вузькому, розширеному форматах та у форматі засідання військового кабінету, а також підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки між Україною та Нідерландами.
Документ передбачає два мільярди євро військової допомоги від Нідерландів цього року, а також подальшу оборонну допомогу протягом наступних 10 років.
Угода також визначає пріоритети надання допомоги у сфері ППО, артилерії, морських та далекобійних засобів, з особливим акцентом на зміцненні Повітряних сил.
Угода формалізує принципову позицію Нідерландів щодо посилення санкцій проти росії, примушення її до відшкодування збитків та притягнення агресора до відповідальності.
Згідно з документом, Нідерланди також підтримують майбутнє членство України в ЄС і НАТО.
Зеленський і Рютте оглянули будівлі, пошкоджені внаслідок російських обстрілів.
Про візит Рютте Зеленський так розповів у зверненні до українців:
Головком Олександр Сирський, командувач Повітряних сил Олещук, міністр оборони Умєров провели спеціальний військовий брифінг для Марка Рютте щодо ситуації на фронті зараз, щодо наших можливостей в активних діях та в захисті на конкретних напрямках. Звичайно, говорили і саме щодо Харкова. Вдячний за готовність Нідерландів допомагати й надалі. Це сьогодні дійсно сильний візит. Я вдячний і Марку особисто, і всьому народу Нідерландів за підтримку України.
Крім того, президент України та прем'єр-міністр Нідерландів побували на уроках, які проводять у спеціально облаштованих класах на станції метро «Університет».
На станції «Університет» навчається 858 дітей із 40 класів. Загалом приміщення для навчання обладнані на п’яти станціях Харківського метрополітену: «Університет», «Перемога», «Академіка Павлова», «Метробудівників» та «Тракторний завод». Сформовано 106 класів, у яких здобуває знання 2191 дитина.
Освітній процес організовано у дві зміни. Крім учителя, в кожному класі працюють тьютор і психолог. Забезпечено медичне обслуговування, безплатне харчування, є інтернет, відеоспостереження та охорона. Дітей з усього міста безплатно підвозять автобусами в супроводі патрульної поліції.
З початку повномасштабного російського вторгнення у Харкові зруйновано понад 20 тисяч будівель. Школи, університети, будинки, дитячі садочки та церкви. Місто понівечене російськими обстрілами, але точно нескорене.