Ракурсhttps://racurs.ua/
Російські звірства у Бучі. Фото: Володимир Зеленський у Telegram
Точне число жертв росії в Бучі досі не встановлене — поліція
https://racurs.ua/ua/n193901-tochne-chyslo-jertv-rosiyi-v-buchi-dosi-ne-vstanovlene-policiya.htmlРакурсПовна кількість жертв російських загарбників у Бучі досі не встановлена.
.
З час деокупації міста пройшло вже два роки. Однак досі є особи, які вважаються зниклими безвісти. Їхній розшук триває. Загалом після деокупації в Бучі були виявлені тіла 422 вбитих мирних жителів, а в Бучанському районі — 1 тис. 190 тіл. Про це заступник голови Національної поліції Андрій Нєбитов заявив в ефірі телемарафону.
За його словами, правоохоронці розпочали понад 116 тис. кримінальних проваджень за фактами воєнних злочинів російських загарбників в Україні. З цієї кількості 23 тис. були скоєні ворогами саме на Київщині.
Сьогодні президент Володимир Зеленський у другу річницю звільнення Київської області від російських окупантів ушанував пам’ять українців, убитих під час окупації Бучанської громади.
У цієї війни — глобальне значення… І вбиті окупантами наші люди, чиї тіла лежали на вулицях Бучі, були свідченнями, що нікому у світі не можна залишатись осторонь цієї битви. Бо саме тут, в Україні, захищаючи наших людей, наше життя, нашу державу, людяність перемагає, — заявив глава держави.
Як відомо, російські окупанти захопили Бучу 27 лютого 2022 року. Місто перебувало під окупацією 33 дні — весь цей час воєнні злочинці руйнували будинки обстрілами, катували та вбивали цивільних. Збройні сили України звільнили місто 31 березня. У місті виявили численні братські могили та катівні.
Нагадаємо, у лютому Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch (HRW) оприлюднила нові дані про руйнування росією міста Маріуполь на Донеччині у 2022 році. Після аналізу супутникових знімків стало відомо, що з березня 2022-го року по лютий 2023-го року там було поховано понад 10 тис. людей.