Ракурсhttps://racurs.ua/


Папа Римський Лев XIV, фото: From-ua
Папа Римський заявив про готовність стати посередником між Києвом та Москвою
https://racurs.ua/ua/n206330-papa-rymskyy-zayavyv-pro-gotovnist-staty-poserednykom-mij-kyievom-ta-moskvou.htmlРакурсПапа Римський Лев XIV заявив про готовність Ватикану стати посередником у будь-яких конфліктах, включаючи війну в Україні.
Про це повідомляє видання Bild.
Зазначається, що понтифік висловив рішучість «зробити все можливе, щоб зупинити кровопролиття».
Святий Престол готовий допомогти ворогам зустрітися і поглянути один одному у вічі, щоб повернути народам гідне життя. Якщо ми житимемо гідно, і часи стануть добрими. Ми і є ці часи, — наголосив він.
За інформацією видання, у неділю, 18 травня, понтифік планує провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським.
На сайті Української Греко-Католицької церкви повідомляється, що сьогодні, 15 травня, новобраний Папа на одній із перших приватних аудієнцій свого понтифікату прийняв главу УГКЦ Блаженнішого Святослава. Зустріч відбулася у приміщенні бібліотеки Апостольського палацу.
Під час зустрічі понтифік висловив близькість до українського народу та запевнив у своїй підтримці.
Я є з українським народом. Святий Престол буде і надалі сприяти та створювати всі необхідні умови для діалогу та супроводжувати український народ в цей страшний час історії, — наголосив він.
Блаженніший Святослав, зі свого боку, запросив Папу приїхати в Україну та подарував йому символічну картину «Молитва-реквієм», яка зображає біль українського народу.
Автором картини є художник Богдан Пилипів, батько загиблого українського військового Андрія. Очільник УКГЦ пояснив Папі символіку зображення:
Картина називається «Молитва-реквієм». Ембріон в годинниковій пружині — символ ненароджених дітей через війну. Механізм годинника відлічує бездонні миті втрат, ріки крові, які забирають найголовніше — людські життя. Стрілка годинника у вигляді короткого меча римського легіонера — знак воєнного часу, лихоліття, яке нависло над Україною і світом.
Джерело: Bild, УКГЦ