Ракурсhttps://racurs.ua/
Близько 70% зарплатні прокурорів становлять доплати, не передбачені в законі
https://racurs.ua/ua/n36458-blyzko-70-zarplatni-prokuroriv-stanovlyat-doplaty-ne-peredbacheni-v-zakoni.htmlРакурсТаких висновків дійшла Рахункова палата України, закінчивши аудит ефективності використання прокуратурою бюджетних коштів у 2013 і першій половині 2014 року.
.
Закон України «Про прокуратуру» визначає вичерпний перелік складових зарплатні прокурора і слідчого прокуратури: посадові оклади, надбавки за класні чини та вислугу років. Однак Кабінет міністрів своїми постановами в 2006 і 2012 роках надав право керівництву прокуратури встановлювати надбавку за високі досягнення в роботі (або за виконання особливо важливої роботи) в розмірі до 100% посадового окладу, враховуючи надбавки за класний чин і вислугу років.
Аудит Рахункової палати України показав, що в підсумку такі надбавки і доплати встановлювалися в максимальному розмірі майже всім працівникам органів прокуратури, без огляду на оцінку колективних та індивідуальних результатів праці. Таким чином, надбавка перетворилася на обов'язкову виплату.
При цьому в положенні про преміювання прокурорів, затвердженому наказом Генпрокуратури, є критерії, але немає розмірів преміювання. Як результат, для рядових працівників прокуратури надбавки становили до 50%, для керівництва — від 170%.
Згідно з даними аудиту, в 2014 році додаткові види доплат і преміювання за «сумлінне виконання службових обов'язків, завдань і доручень керівників прокуратури» становили 71% від загального розміру заробітної плати співробітників прокуратури (основні види зарплатні — 29%).
Аудит також показав, що для працівників, які вчинили дисциплінарні порушення, розміри цієї надбавки не переглядалися і не скасовувалися.
Більше про витрати на утримання прокуратури читайте в матеріалі «Ракурсу» «Скільки нам коштує прокуратура».
Як повідомляв «Ракурс», у ГПУ продовжують з'ясовувати, скільки було «освоєно» бюджетних коштів при будівництві нової будівлі.