Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото інтер'єру з 6-кімнатного кабінету генпрокурора в новій будівлі ГПУ в Києві
Видатки з бюджету на прокуратуру зробили захищеними в новому законі
https://racurs.ua/ua/n37995-vydatky-z-budjetu-na-prokuraturu-zrobyly-zahyschenymy-v-novomu-zakoni.htmlРакурсЯкщо тлумачити положення цієї статті буквально, то видатки на утримання органів прокуратури стають захищеними видатками держбюджету. Однак тоді закон про прокуратуру порушує вимоги ч. 1 ст. 55 Бюджетного кодексу України, де міститься вичерпний перелік таких захищених видатків і не згадується про окремі видатки на утримання органів прокуратури.
.
І хоча належне фінансування роботи прокуратури сприяє незалежності прокурорів від незаконного впливу (політичного, матеріального тощо) при виконанні службових обов’язків, новели закону про прокуратуру створюють небезпечний прецедент.
«Мабуть, у законі мало б йтися про захищеність видатків на оплату праці працівників прокуратури, нарахування на заробітну плату, оплату комунальних послуг та енергоносіїв та ін. У протилежному випадку створюється небезпечний прецедент, який згодом дозволить усім без виключення державним органам вимагати такої ж „захищеності“ для себе. Навіть для тих потреб, які за умов тяжкої економічної ситуації та необхідності економії державних коштів можна було б і скоротити (наприклад, оплата закордонних відряджень, оновлення автопарку тощо)», — зауважує кандидат юридичних наук Віталія Попович.
Більше про це читайте в статті «Ракурсу» «Плюси і мінуси нового закону про прокуратуру».
Нагадаємо, близько 70% зарплатні прокурорів становлять доплати, не передбачені в законі. Більше про витрати на утримання прокуратури читайте в матеріалі «Ракурсу» «Скільки нам коштує прокуратура».
Як повідомляв «Ракурс», у ГПУ продовжують з'ясовувати, скільки було «освоєно» бюджетних коштів при будівництві нової будівлі.