Ракурсhttps://racurs.ua/
Великі корпорації потурають корупції — Transparency International
https://racurs.ua/ua/n38370-velyki-korporaciyi-poturaut-korupciyi-transparency-international.htmlРакурсПро це йдеться в доповіді організації «Прозорість у корпоративній звітності: оцінка найбільших компаній світу», де проналізовано корпоративну звітність 124 найбільших у світі публічних компаній зі списку Forbes, повідомляє прес-служба Transparency International Україна.
.
Аналіз свідчить, що 68 корпорацій зі списку не розкривають політичні внески і тільки 56 стверджують, що вони заборонили «платежі за сприяння» — невеликі хабарі, які виплачуються, щоб покращити бізнес. «Компанія, яка публічно не заявляє, що не платить грошей за сприяння, подає невірний сигнал чиновникам і партнерам по бізнесу», — вважають у Transparency International.
За даними дослідження, 90 зі 124 компаній приховують інформацію про податки, які сплачують в інших країнах. Крім того, 54 компанії зі списку не вважають за потрібне повідомляти про свої іноземні прибутки.
У дослідженні компанії загальною вартістю понад 14 трлн дол. отримали градацію від нуля до десяти балів на основі прозорості їхньої звітності (найвищий бал отримали компанії з найпрозорішою звітністю, нуль — найзакритіші).
Transparency International оцінювала компанії на підставі трьох показників: програми компанії, спрямовані на боротьбу з корупцією, відкритість інформації про дочірні компанії та холдинги та інформації про закордонні фінансові операції.
Виявилося, що британські компанії є найвідкритішими. Останні позиції рейтингу прозорості посіли китайські корпорації Honda Motor Co LTD (1,3 бали) та Bank of China (1 бал).
Низький ступінь прозорості мають також російські компанії («Роснефть» — 4,2 бали, «Газпром» — 3,5 бали, «Сбербанк» — 1,5 бали).
Найвідкритішими щодо відомостей про сплачені в інших країнах податки є три корпорації — Statoil, Telefónica і Vodafone.
При цьому ІТ-компанії, попри те, що саме ІТ-технології уможливлюють підвищення прозорості, є одними з найзакритіших. Зокрема, у кінці рейтингу опинилися американські гіганти IBM (2,9 бали), Apple (2,7 бали), Amazon (2 бали) та Google (2,2 бали). Загалом лише дві компанії з США опублікували податкові платежі в зарубіжних країнах (ConocoPhilips в Канаді та Walmart в Чилі).
Transparency International наголошує, що аналіз корпоративної звітності компаній показав неготовність найбільших нафтових, газових і гірничодобувних компаній до прозорих правил, які набудуть чинності на всій території ЄС з липня 2015 року. Відповідно до цих правил видобувним компаніям, зареєстрованим у ЄС і тим, що котируються на європейських чи американських біржах, треба буде повідомляти про всі платежі та податки в кожній країні та з кожного проекту. Лише чотири з 24 видобувних компаній (BHP Billiton, Statoil та індійські фірми ONGC і Reliance) розкрили свої податкові платежі в усіх країнах, де вони працюють.
Голова правління Transparency International Україна Андрій Марусов вважає, що українці не будуть мовчки терпіти діяльність бізнесу, який вдається до корупційних схем. За його словами, свідченням цього стали численні акції бойкоту підприємств членів Партії регіонів або російських компаній, які відбувалися в Україні під час Майдану. «Тому цей урок мають добре вивчити будь-які компанії, які працюють в Україні — від міжнародних видобувних або фармацевтичних до місцевих харчових або кондитерських», — заявив Марусов.
Як повідомляв «Ракурс», 8 квітня цього року в Transparency International Україна заявили, що більша частина нової української влади є корумпованою і не хоче змін.
Нагадаємо, наприкінці жовтня в Україні опублікували антикорупційні закони, ухвалені в парламенті 14 жовтня. 15 жовтня Transparency International Україна заявила, що в останню ніч перед голосуванням антикорупційних законів нардепи внесли в них важливі правки.
Читайте також статтю «Ракурсу» «Антикорупційні закони: зброя, якою треба навчитися користуватися».