Новини
Ракурс

У ВР пропонують карати за публічне заперечення чи виправдання військової агресії Росії

11 лют 2015, 13:23

Відповідний законопроект №2080 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України зареєстровано в парламенті 9 лютого, повідомляється на сайті ВРУ.

Документ пропонує доповнити КК статтею 436 "Публічне заперечення чи виправдання військової агресії Російської Федерації по відношенню до України у 2014–2015 роках". Санкції статті передбачають покарання за виготовлення та/або розповсюдження матеріалів, у яких заперечується та/або виправдовується така військова агресія. Якщо законопроект буде ухвалено, то це каратиметься штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців. Крім того, санкції передбачають обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років з конфіскацією матеріалів, у яких заперечується та (або) виправдовується військова агресія, а також засобів їх виготовлення і розповсюдження.

Ті самі дії, вчинені повторно, або службовою особою, законопроект пропонує карати позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Автором законопроекту виступив депутат Ігор Артюшенко (БПП). У грудні депутат зареєстрував також законопроект щодо позначення країни виробника на товарах.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter