Новини
Ракурс

Грузія не звертається в Гаазький трибунал з тієї самої причини, що й Україна - правозахисник

11 лют 2015, 14:46

Про це заявив в інтерв'ю "Ракурсу" грузинський правозахисник Сімон Папуашвілі, який брав участь у програмі Норвезького Гельсінського комітету з пошуку фактів порушення прав людини в Південній Осетії в період з серпня до жовтня 2008 року.

За його словами, воєнні злочини, скоєні на території Південної Осетії 2008 року, досі не розслідувано, а винних не знайдено, хоча прокуратура Грузії займається розслідуванням не перший рік.

"У нашій ситуації не було проблем з юрисдикцією МКС, бо Грузія ратифікувала Римський статут ще в 2003 році, тому на час подій 2008 року вона була членом системи МКС. Проблема в тому, що грузинські правоохоронні органи досі не звернулися до Міжнародного кримінального суду з проханням допомогти в розслідуванні, адже грузинські прокурори не мають доступу до Південної Осетії", - пояснив Папуашвілі.

На думку грузинського правозахисника, який тепер працює в Міжнародному партнерстві з прав людини (МППЛ), Грузія досі не звернулася до МКС з проханням розпочати розслідування, бо "уряд Саакашвілі знав, що грузинські військові теж замішані у воєнних злочинах, тому справа може обернутися проти високопосадовців з грузинського уряду, які можуть бути причетні до конкретних злочинів".

"Подібну ситуацію ми спостерігаємо й у випадку з Україною, де влада розуміє, що українські військові теж потрапляють під підозру у вчиненні воєнних злочинів, у тому числі застосуванні зброї, яка не може застосовуватися в районах з цивільним населенням. Тому представники влади в Україні розуміють, що в разі визнання юрисдикції МКС в Україні ситуація може обернутися проти них", - вважає правозахисник.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter