Новини
Ракурс

Євросуд з прав людини може стати на бік Коцаби - Лутковська

11 лют 2015, 15:42

Лутковська заявила, що таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, є "недопустимим у демократичному суспільстві», повідомляє сайт омбудсмена.

Уповноважений з прав людини зазначила, що згідно з ухвалою суду, оприлюдненою в ЗМІ, підставою для затримання та висунення підозри в державній зраді стали публічні висловлювання Коцаби щодо воєнних дій в Україні та мобілізації.

Лутковська наголосила, що переслідування журналістів і громадських активістів за їхню діяльність є неприйнятним і може становити порушення прав і свобод людини.

«Наразі з високою ймовірністю можна стверджувати про ознаки порушення статті 10 Конвенції, оскільки практика Європейського суду у схожих справах вказує на недопустимість у демократичному суспільстві такого обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби», – заявила омбудсмен.

За її словами, подібні ситуації неодноразово були предметом розгляду в ЄСПЛ, який наголошував, що будь-яке обмеження свободи висловлення поглядів повинно мати легітимну мету (наприклад, здійснюватись в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам), бути пропорційним переслідуваній меті та необхідним у демократичному суспільстві.

У свою чергу, Лутковська підкреслила, що визначальним при цьому буде рішення українських правоохоронних органів за результатами розгляду справи Коцаби.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter