Новини
Ракурс

Інспектор виправної колонії підробляв інформатором у терористів ДНР

14 лют 2015, 16:40

40-річного мешканця Донеччини у листопаді 2014 року завербував член диверсійно-розвідувальної групи на прізвисько Малий, інформує прес-центр СБУ.

«Бойовик спочатку особисто телефонував чоловіку та цікавився настроями місцевого населення, розпитував його про місця дислокації військової техніки, артилерії ЗС України та чисельності військовослужбовців у районі. Згодом Малий поставив мешканцю Донеччини завдання систематично повідомляти йому розвіддані. У разі відмови бойовик погрожував фізичною розправою над його родиною», - йдеться в повідомленні.

Зі службовим посвідченням інспектора Селидівської виправної колонії інформатор вільно пересувався територією району та протягом грудня 2014 року – січня 2015 року збирав і передавав Малому розвідувальні дані по мобільному телефону. Отриману інформацію терористи використовували для здійснення артилерійських обстрілів населених пунктів.

Ще одного інформатора терористів затримали на Луганщині.

Мешканка селища Тошківка Попаснянського району Луганської області збирала для терористичної організації ЛНР відомості про розташування, маршрути пересування та озброєння сил АТО.

Інформацію, зібрану під час постійних поїздок навколишніми населеними пунктами та опитування знайомих, вона передавала диверсійно-розвідувальному підрозділу так званого казачого угруповання Павла Дрьомова у Стаханові. Крім того, зловмисниця коригувала артилерійський вогонь під час обстрілів Тошківки терористами.

«Затримана наразі дає покази. Вона зізналася слідчим, що допомагала бойовикам знищувати рідне селище на прохання колишнього чоловіка, який воює у складі бандформування Дрьомова», - зазначили в СБУ.

Стосовно затриманих розпочато кримінальні провадження за ст. 258-3 (створення або участь у терористичній організації) Кримінального кодексу України.

Джерело: Ракурс


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter