Любителі кави мають нижчий ризик закупорки артерій — дослідження
https://racurs.ua/ua/n45778-lubyteli-kavy-maut-nyjchyy-ryzyk-sercevyh-zahvoruvan-doslidjennya.htmlРакурсУчені проаналізували дані понад 25 тис. працюючих чоловіків і жінок, які проходили регулярні перевірки здоров’я на робочому місці, повідомляє ВВС.
Співробітники, які пили каву в помірній кількості — від трьох до п’яти чашок на день — з меншою ймовірністю мали ранні ознаки серцево-судинних захворювань за результатами їх медичних оглядів.
Результати дослідження корейських вчених, опубліковані в журналі «Серце» (Heart), відновили дебати про те, чи корисна кава для серця. Коли справа доходить до впливу кави на здоров’я серця, дані науковців суперечливі.
У дослідженні для оцінки стану здоров’я серця використовувалися медичні сканування. Зокрема, вчені шукали якесь захворювання артерій, що постачають кров до серця, — коронарних артерій.
За коронаротромбозу ці артерії забиваються шляхом поступового нарощування жирового матеріалу на своїх стінках.
Сканування, яке використовували дослідники, було спрямоване на виявлення маленьких відкладень кальцію на стінках коронарних артерій. Таким чином, можна було зрозуміти, як цей хворобливий процес виникає.
Жоден зі співробітників, які брали участь у корейському дослідженні, не мав зовнішніх ознак хвороби серця, але більш як у кожного десятого було виявлено видимі відкладення кальцію завдяки цьому скануванню.
Потім дослідники порівняли результати сканування з самооцінкою щоденного споживання кави працівниками, беручи до уваги інші потенційні фактори ризику, такі як куріння, фізичні вправи та сімейні історії серцевих проблем.
Люди, які пили декілька чашок кави на день, з меншою ймовірністю мали відкладення кальцію в коронарних артеріях, ніж люди, які пили кави більше або не пили її взагалі.
Автори дослідження стверджують, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити і пояснити цей зв’язок між кавою та коронаротромбозом.
Нагадаємо, кава містить кофеїн, що є стимулятором, а також численні інші сполуки.
У Британському фонді серця також визнали, що необхідні додаткові дослідження, щоб підтвердити ці висновки, хоча ці наукові результати наголошують потенційний зв’язок між споживанням кави і зниженням ризику розвитку забивання артерій.
«Ми повинні бути обережними, коли узагальнюємо ці результати, тому що вони засновані на південнокорейському населенні, яке має іншу дієту та спосіб життя», — заявила експерт з Британського фонду серця Вікторія Тейлор.
Деякі дослідження пов’язують споживання кави з чинниками ризику серцевих захворювань, таких як підвищення вмісту холестерину або кров’яного тиску, тоді як інші вважають, що цей напій може забезпечити деякий захист серця. У будь-якому разі поки що немає жодних переконливих доказів, тому останні дослідження з Південної Кореї тільки додають питань до дискусії.