Спалах лихоманки Ебола в Західній Африці скінчиться до серпня — ООН
https://racurs.ua/ua/n47063-spalah-lyhomanky-ebola-v-zahidniy-afryci-skinchytsya-do-serpnya-oon.htmlРакурсПредставник ООН визнав, що організація припустилася помилок у вирішенні кризи, викликаної Ебола на ранній стадії, та інколи діяла «самовпевнено», повідомляє ВВС.
За його словами, коли вірус вразив, «ймовірно, бракувало знань і певною мірою була самовпевненість».
«Але я думаю, що ми вчимо ці уроки. Ми уникали називати будь-яку конкретну дату, але я особисто впевнений, що вона (лихоманка Ебола) піде до літа», — сказав він.
Нагадаємо, через рік після офіційного оголошення епідемії Ебола, вірус забрав життя понад 10 тис. людей. Більшість смертей сталися в таких африканських країнах, як Гвінея, Ліберія та Сьєрра-Леоне.
Медична благодійна організація «Лікарі без кордонів» заявила, що «глобальна коаліція бездіяльності» призвела до трагічних наслідків. Озираючись на минулий рік, благодійна організація вважає, що її ранні заклики про допомогу було проігноровано місцевими органами влади та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ).
Наразі є пропозиції створити групу швидкого реагування для більш оперативної відповіді на майбутні загрози.
Дані про кількість випадків захворювання лихоманкою Ебола падають, але «Лікарі без кордонів» стверджують, що епідемія ще не закінчилась.
У Ліберії зафіксували перший випадок за більш як два тижні в п’ятницю, 20 березня. У Гвінеї випадки захворювання знову зростають після падіння їх кількості на початку року. У Сьєрра-Леоне деякі пацієнти не значаться в списках тих, хто контактував з хворими на Ебола, вказуючи на те, що ланцюжок поширення хвороби до кінця не встановлено.
Але доти, доки в усіх трьох найбільш постраждалих від Ебола країнах не зафіксують нульову кількість випадків захворювання протягом принаймні шести тижнів, про закінчення спалаху лихоманки офіційно не оголосять.