Із Чорнобильської зони робитимуть заповідник (СХЕМА)
https://racurs.ua/ua/n50421-iz-chornobylskoyi-zony-robytymut-zapovidnyk-shema.htmlРакурсПро це заявив міністр екології і природних ресурсів Ігор Шевченко, передає «Укрінформ».
«Сьогодні не йдеться про те, щоб зменшувати фізично зону відчуження. Вона залишається в тих самих межах, але отримує додатковий юридичний і практичний природоохоронний захист», — зауважив урядовець.
Шевченко уточнив, що на певну частину зони відчуження поширюватиметься законодавство про природно-заповідний фонд, а це дасть змогу навести там лад і унеможливить розкрадання природних ресурсів.
Сам заповідник також буде поділений на зони за результатами багаторічних досліджень науковців, які вивчали біорізноманіття цих територій і рівень радіації.
«Щодо 10-кілометрової зони, яка не ввійде до Чорнобильського біосферного заповідника, — це і є територія, призначена для специфічних промислових цілей, а саме: добудова нового безпечного конфайнмента, який накриє зруйнований четвертий енергоблок, демонтаж інших енергоблоків ЧАЕС, зберігання та захоронення радіоактивних відходів», — заявив міністр.
За його словами, наразі в зоні відчуження вахтовим методом працюють близько 6-7 тис. співробітників різних профільних підприємств.
Шевченко також наголосив, що жодних дозволів на постійне проживання в зоні відчуження найближчим часом не буде.
На схемі зони Чорнобильського біосферного заповідника:
— заповідна зона (темно-зелений колір) — переважно, наукова діяльність та інше, передбачене законом;
— буферна зона (зелений колір) — наукова, освітня, протипожежна діяльність та інше, передбачене законом;
— зона антропогенних ландшафтів (помаранчевий колір) — можлива певна господарська діяльність у межах закону про природно-заповідний фонд.