На Донбасі процвітає торгівля людьми, здійснюються страти і катування — ООН
https://racurs.ua/ua/n51412-na-donbasi-procvitaie-torgivlya-ludmy-zdiysnuutsya-straty-i-katuvannya-oon.htmlРакурсАвтори доповіді повідомили про масові артилерійські обстріли, страти, довільні та незаконні затримання, катування, жорстоке поводження й торгівлю людьми, відсутність справедливості та відповідальності, а також відсутність можливостей для реалізації економічних і соціальних прав, що має серйозний вплив на мільйони людей, які залишаються на охоплених конфліктом територіях, передає «ВВС Україна».
«Навіть під час зниження активності бойових дій, убивства й поранення мирних жителів продовжуються. Ми задокументували тривожні повідомлення про позасудові страти збройними групами і досліджуємо схожі заяви щодо Збройних сил України. Ми маємо також жахливі звіти про катування та жорстоке поводження з затриманими, як із боку незаконних збройних груп, так і правоохоронних органів України», — заявив верховний комісар ООН із прав людини Зейд Раад аль Хуссейн.
У доповіді також зазначається, що конфлікт на Донбасі має колосальний вплив на економічні та соціальні права мирних жителів.
«Мільйони жінок, чоловіків і дітей в Україні зазнають величезних труднощів, насильства й живуть у страху вже понад рік. Велика частина їх втратили будинки і засоби до існування, а їхнє життя ламається без жодних ознак правосуддя, відповідальності, компенсації або відшкодування», — додав Хуссейн, коментуючи доповідь.
Автори доповіді також звертають увагу на ізольованість жителів територій, підконтрольних незаконних збройним формуванням.
«Положення найбільш вразливих, зокрема, літніх людей, осіб із інвалідністю, сімей із дітьми та інституціоналізованих осіб, є особливо важкою. Багато з них не мають джерел доходів або позбавлені доступу до базових соціальних послуг. Система дозволів, запроваджена владою України, продовжує суттєво обмежувати свободу пересування через лінію зіткнення, ставлячи під загрозу життя людей. Особи, які хочуть отримати перепустку, можуть зіткнутися з проявами корупції та тривалими затримками», — наголосили в ООН.
Окрім того, правозахисники нагадали і про «відсутність правосуддя та відповідальності за злочини, що були скоєні під час протестів на Майдані понад рік тому, коли щонайменше 117 людей загинули і понад 2295 отримали поранення. Так само ніхто ще не був притягнутий до відповідальності у зв’язку з насильством 2 травня 2014 року в Одесі».
У доповіді також наголошується, що ситуація в Криму «залишається тривожною і такою, що характеризується порушеннями прав людини, скоєними де-факто владою, яка застосовує законодавство Російської Федерації». Зокрема, як зазначається, масово порушуються права кримських татар.
Варто зазначити, що це вже десята доповідь моніторингової місії ООН із прав людини по Україні, яка охоплює період із 16 лютого по 15 травня 2015 року.