Вища рада юстиції нагадала про закон чиновництву, суддям і слідчим
https://racurs.ua/ua/n53117-vyscha-rada-ustyciyi-nagadala-pro-zakon-chynovnyctvu-suddyam-i-slidchym.htmlРакурсВРЮ розглянула звернення суддів Апеляційного суду міста Києва стосовно подій, що мали місце в приміщенні суду 19–22 червня 2015 року, а саме обшуків.
«Відповідно до статті 126 Конституції України незалежність та неупередженість суддів гарантується Конституцією та законами України, — йдеться у заяві ВРЮ, опублікованій на сайті відомства. — Незалежність суддів є невід’ємною складовою їхнього статусу, конституційним принципом організації та функціонування судів, а також їх професійної діяльності. Без неухильного дотримання цих конституційних принципів держава не може гарантувати доступ громадян до правосуддя, очищення судової влади України та відновлення довіри до неї, забезпечення права на справедливий суд на засадах верховенства права».
Вища рада юстиції закликала усі органи державної влади «діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, дотримуватись встановлених норм та процедур як стосовно реалізації покладених на органи державної влади повноважень, так і щодо застосування процедури притягнення суддів до відповідальності».
Оскільки відповідно до закону «Про прокуратуру» саме Генпрокуратура здійснює нагляд за додержанням законів органами, що провадять досудове розслідування, ВРЮ скерувала звернення суддів Апеляційного суду міста Києва до генерального прокурора.
Нагадаємо, прокуратура проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного втручання службовими особами Апеляційного суду Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 376-1 КК України, та постановлення завідомо неправосудних судових рішень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 КК України.
19 червня у апеляційному суді Києва пройшов обшук. Голові Апеляційного суду Антону Чернушенку 23 червня цього року було повідомлено про підозру у вчиненні тяжких кримінальних правопорушень. 30 червня Верховна Рада ухвалила рішення про затримання і арешт Чернушенка, а наступного дня з’явилася інформація про те, що він зник. Пізніше у ГПУ заявили, що знають, де перебуває Чернушенко.