Порошенко дав добро на реформування друкованих ЗМІ
https://racurs.ua/ua/n63522-poroshenko-dav-dobro-na-reformuvannya-drukovanyh-zmi.htmlРакурсДоповнений пропозиціями президента документ № 917-VIII був ухвалений Верховною Радою 24 грудня цього року, повідомляє прес-служба глави держави.
Зокрема, зауваження стосувалися збереження під час реформування не лише назви і цільового призначення, тематичної спрямованості, а й мови видання.
«Відповідно до Конституції, держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови у всіх сферах суспільного життя на всій території України; в країні також гарантується вільний розвиток, використання та захист мов національних меншин», — йшлося в зауваженнях Порошенка.
Президент також пропонував додати норму, згідно з якою даним законом не регулюються питання оприлюднення в друкованих ЗМІ офіційних документів.
Закон визначає механізм реформування друкованих ЗМІ. Метою є створення економічно незалежних друкованих ЗМІ та належних умов їх діяльності, що сприятиме удосконаленню інформаційного забезпечення громадян України.
Також закон передбачає державну підтримку реформованих друкованих ЗМІ місцевої сфери розповсюдження: встановлення для редакцій пільгових умов оренди приміщень, що перебувають у державній чи комунальній власності, надання адресної фіндопомоги, надання редакціям пріоритетного права на укладення договорів про висвітлення діяльності місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування.
Реформування здійснюватиметься у два етапи: упродовж одного року з дня набуття чинності законом і впродовж двох наступних років шляхом виходу органів держвлади, місцевого самоврядування зі складу засновників зазначених друкованих ЗМІ та перетворення їх на офіційні друковані видання.
Законом визначено, що трудові колективи редакцій мають пріоритетне право у визначенні способу реформування. Свої пропозиції вони мають надати засновникам і співзасновникам упродовж трьох місяців із дня набуття чинності законом.
Нагадаємо, 23 грудня Порошенко ветував закон про реформування державних ЗМІ, запропонувавши внести до нього певні поправки.