Матіос розповів, скільки нібито надлишкової військової техніки розпродали у 2007-2013 роках
https://racurs.ua/ua/n71176-matios-rozpoviv-skilky-nibyto-nadlyshkovoyi-viyskovoyi-tehniky-rozprodaly-u-2007-2013-rokah.htmlРакурсПро це сьогодні на брифінгу заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає «112 Україна».
«За договорами комісії, це озброєння було виведено в надлишкове майно і через договір комісії підприємства „Укроборонсервіс“ відчужене за сумнівними схемами при зменшенні вартості надлишкового майна для продажу внутрішньому суб’єкту, тобто мається на увазі, що Міноборони розписує надлишкове майно і продає внутрішньому суб’єкту, яким був „Укроборонсервіс“, за заниженою вартістю», — розкрив Матіос схему реалізації зенітних комплексів.
За його словами, у схемі брали участь і підприємства, які оцінювали це майно, в тому числі за сприяння низки чиновників Міноборони, міністрів оборони, і вище керівництво держави, яке надало згоду на реалізацію в інші країни товарів подвійного та військового призначення.
«Зокрема, один зенітно-ракетний комплекс С-300 пів України фактично може покривати і захищати», — додав Матіос.
Окрім того, за угодами реалізації нібито надлишкового для Збройних сил України військового майна в 2012-2013 роках було розпродано понад 100 танків Т-64 і БТР, але всі документи оформлені юридично правильно, тому підозри нікому пред’явити неможливо. При цьому Матіос назвав осіб, які брали участь у таких схемах продажу, причетними до розвалу та зниження обороноздатності держави.
Однак, колишнього прем’єр-міністра України Миколу Азарова військова прокуратура обґрунтовано підозрює в незаконному відчуженні двох стратегічних бомбардувальників ТУ-92 або ТУ-94, які були продані за заниженою ціною.
За словами Матіоса, техніка була продана за 2 млн грн, тоді як лише у схемах і обладнанні літаків було 26 кг золота.
Крім Азарова, в ухваленні злочинних рішень підозрюється також колишній міністр оборони Михайло Єжель.
Між тим, сьогодні парламентський комітет із питань національної безпеки й оборони ухвалив рішення про початок інвентаризації військового майна України, починаючи з 1991 року, заявив виданню в кулуарах Верховної Ради член комітету Юрій Береза.
Він уточнив, що таке рішення ухвалено, щоб зрозуміти, скільки військового майна було незаконно продано.