Найбільше родовище сланцевого газу віддали компанії, зареєстрованій місяць тому
https://racurs.ua/ua/n74281-naybilshe-rodovysche-slancevogo-gazu-viddaly-kompaniyi-zareiestrovaniy-misyac-tomu.htmlРакурсКомпанія стала переможцем нового конкурсу на укладення договору про розподіл продукції по Юзівському родовищу, оголошеному в жовтні минулого року, пише «ЛIГАБiзнесIнформ».
Деталі та умови конкурсу не розкривалися. Про компанію Yuzgas B.V. відомо те, що вона була зареєстрована 14 червня 2016 року зі статутним капіталом в 1 тис. євро спеціально під розробку Юзівської ділянки.
100% компанії належить люксембурзькому фонду Emerstone Energy, яким володіє компанія з управління активами Emerstone Capital Partners також з Люксембургу. Обидві структури створені в 2016 році, а веб-сайт компанії зареєстрований 29 червня цього року.
На сайті Emerstone Energy зазначено, що компанія управляє активами на суму 400 млн дол. і готова інвестувати близько 250-300 млн дол. у «потенційні проекти в сфері розвідки та видобутку вуглеводнів».
Видання зазначає, що Emerstone очолює Ярослав Кінах, який в кінці 1990-х керував українським представництвом Європейського банку реконструкції і розвитку, після чого створив в Канаді компанію Iskander Energy, яка розвивала проекти з видобутку газу-метану в Україні та володіла вуглеводневими ділянками в Грузії і Болгарії. В останні роки він очолював канадську Black Iron. Відомо, що у 2010 році за 13 млн дол. вона викупила у компанії EastOne Віктора Пінчука проект Шимановського залізорудного родовища.
Нагадаємо, у червні 2014 року англо-голландська нафтогазова компанія Royal Dutch Shell призупинила розвідку родовищ сланцевого газу в східних областях України у зв’язку із загрозою безпеці співробітників компанії.
Тоді глава фінансового підрозділу Shell Саймон Генрі заявляв, що компанія не планує повністю виходити з проекту.
В 2013-2014 роках Shell вела розробку Юзівської площі, розташованої на території Донецької та Харківської областей. Першу свердловину компанія пробурила в Україні восени 2013 року.
Як повідомляв «Ракурс», Shell планує щорічно інвестувати 2 млн дол. в соціальну інфраструктуру Харківської області.