Мін’юст може запобігти несумлінності нотаріусів лише одним наказом, проте не робить цього
https://racurs.ua/ua/n78132-min-ust-moje-zapobigty-nesumlinnosti-notariusiv-lyshe-odnym-nakazom-prote-ne-robyt-cogo.htmlРакурсДобросовісні нотаріуси зазвичай роблять це за власною ініціативою. У таких випадках набувач отримує повну інформацію про історію об’єкта і на власний ризик ухвалює рішення про його придбання. Посилатися на те, що він не міг знати про допущені раніше порушення, він більше не зможе. Про це у своїй статті для «Ракурсу» пише адвокат Сергій Ярош.
А от недобросовісні нотаріуси, за його словами, навпаки, отримують із державного реєстру речових прав лише скорочену інформаційну довідку про актуальні права та обтяження на відчужуваний об’єкт. Робиться це для того, аби в подальшому «добросовісний» набувач міг стверджувати про свою необізнаність із правопорушеннями, які були допущені щодо цього об’єкта раніше. Більш того, недобросовісні нотаріуси часто «забувають» внести до реєстру скан-копії документів, на підставі яких вони вчиняли відповідні реєстраційні дії.
Врегулювати вказане питання нескладно. Для цього не потрібно вносити зміни ані до законів, ані до постанов уряду. Міністерству юстиції України достатньо лише внести відповідні зміни до власного наказу. Такий підхід цілком відповідатиме європейській практиці.