Ракурсhttps://racurs.ua/
Парламент Ізраїлю узаконив поселення на палестинських землях
https://racurs.ua/ua/n82679-parlament-izrayilu-uzakonyv-poselennya-na-palestynskyh-zemlyah.htmlРакурсЗаконопроект, який легалізує зведення близько чотирьох тисяч будинків на території поселення в окупованому Західному березі, було схвалено 60-ма голосами проти 52-х, пише «ВВС Україна».
.
У документі вказано, що палестинці, які спочатку володіли землею, отримають як компенсацію гроші або іншу ділянку землі.
Новий президент США Дональд Трамп зайняв м’якшу позицію відносно ізраїльських поселень, ніж його попередник Барак Обама. На цьому фоні потягом останніх тижнів Ізраїль зробив кілька кроків на підтримку будівництва поселень.
Разом з тим, генпрокурор Ізраїлю Авіхай Мандельбіт назвав законопроект неконституційним і заявив, що не захищатиме його у Верховному суді.
Палестинці також вже засудили закон.
Близько 600 тис. громадян Ізраїлю живуть у 140 поселеннях, побудованих після ізраїльської окупації 1967 року Західного берега річки Йордан і Східного Єрусалиму.
Нагадаємо, що Рада безпеки ООН прийняла резолюцію, яка забороняє Ізраїлю будувати поселення на «окупованих палестинських територіях». Рішення підтримали 14 країн-членів ООН. США утрималися, не ставши блокувати резолюцію. Це перша резолюція ООН щодо ізраїльсько-палестинського конфлікту за 8 років.
Пізніше глава ізраїльського уряду Біньямін Нетаньяху заборонив міністрам відвідувати країни, в тому числі й Україну, які голосували за резолюцію в Раді безпеки ООН, а також зустрічатися з колегами з цих країн. Разом з тим, у МЗС пояснили, що Україна, як і інші постійні та непостійні члени Ради безпеки ООН, а також Генеральний секретар ООН, неодноразово засуджувала поселенську діяльність Ізраїлю, оскільки вона суперечить міжнародному праву. При цьому в МЗС додали, що засуджують і насильство, а також підбурювання до нього з палестинського боку.