Ракурсhttps://racurs.ua/
Як Росія відреагувала на заборону в’їзду в Україну Юлії Самойловій
https://racurs.ua/ua/n85175-yak-rosiya-vidreaguvala-na-zaboronu-v-yizdu-v-ukrayinu-uliyi-samoyloviy.htmlРакурсЯк повідомляє РІА «Новости», Громадська палата Росії планує звернутися до Ради Європи та Організацію Об’єднаних Націй в зв’язку із забороною Ради безпеки України на в’їзд в країну представниці РФ на конкурсі Євробачення-2017 Юлії Самойлової.
.
Про це заявила голова комісії Громадської палати з розвитку громадської дипломатії та підтримки співвітчизників за кордоном Олена Суторміна: «Доводиться з жалем констатувати, що влада України абсолютно не йде на конструктивний діалог, порушуючи всі міжнародні норми і правила».
Перший заступник голови міжнародного комітету Ради Федерації Володимир Джабаров вважає, що якщо організатори Євробачення не доб’ються дозволу в’їзду в Україну російської співачки, то Росії потрібно заявити про необхідність перенесення конкурсу в іншу країну.
«Росія повинна вимагати від організаторів Євробачення допуску нашої співачки Юлії Самойлової до конкурсу. Якщо організатори не зможуть вирішити це питання, ми повинні заявити про необхідність перенесення Євробачення в іншу країну», — сказав Джабаров.
На його думку, країна, яка не забезпечує гарантій для будь-якого учасника конкурсу, не може бути країною його проведення. «Це чергова провокація», — сказав він, додавши, що Росії необхідно домагатися поправок до регламенту проведення Євробачення.
У свою чергу, заступник голови комітету Ради Федерації з оборони та безпеки Франц Клінцевич впевнений, що в нинішніх обставинах Росія оголосить бойкот усім наступним конкурсам Євробачення, якщо європейські організатори не заявлять про неприпустимість рішення СБУ.
При цьому він зазначив, що на таке заступництво мало надії: «Але керівництво Євробачення мовчить, воно повністю політизоване і ангажоване».
Нагадаємо, Служба безпеки України заборонила в’їзд натериторію України для російської учасниці Євробачення-2017 Юлії Самойлової. Співачка не зможе перетнути український кордон протягом трьох років.