Ракурсhttps://racurs.ua/
В Україні запрацював онлайн-архів спогадів ліквідаторів аварії на ЧАЕС
https://racurs.ua/ua/n87073-v-ukrayini-zapracuvav-onlayn-arhiv-spogadiv-likvidatoriv-avariyi-na-chaes.htmlРакурсУ середу, 26 квітня, у 31-і роковини аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС), розпочинає роботу онлайн-архів, у якому зібрані спогади очевидців трагічних подій, пише DW.
.
Ініціатором створення архіву виступив Міжнародний освітній центр з німецького Дортмунда.
Чорнобильський архів усних історій, який зібрав свідчення ліквідаторів аварії, має надати поштовх для «дискусії щодо соціальних та людських аспектів Чорнобиля».
Архів, який організатори називають унікальним для світу, доступний на сайті «Чорнобильської історичної майстерні»- спільного проекту Міжнародного освітнього центру, Німецько-української партнерської мережі і харківської громадської організації «Союз Чорнобиль».
Нагадаємо, 26 квітня 1986 року сталась аварія на Чорнобильській атомній електростанції. ЧАЕС розташована у трьох кілометрах від Прип’яті та у 18 км від Чорнобиля. Роботу Чорнобильської АЕС повністю зупинили тільки в кінці 2000 року. У листопаді минулого року над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС встановлено захисну арку.
Минулого року СБУ опублікувала документи КДБ, датовані 1973-1991 роками, в яких йдеться про проблеми, пов’язані з будівництвом станції, поганим відбором працівників та діями при ліквідації аварії.