Ракурсhttps://racurs.ua/


США хочуть перевіряти порти РФ на дотримання санкцій проти Північної Кореї
https://racurs.ua/ua/n87448-ssha-hochut-pereviryaty-porty-rf-na-dotrymannya-sankciy-proty-pivnichnoyi-koreyi.htmlРакурсУряду США буде доручено уважніше стежити за декількома російськими портами на Далекому Сході, у відповідності з новим законопроектом про санкції щодо КНДР, який Палата представників ухвалила на тлі зростання напруженості на Корейському півострові та ядерних амбіцій Пхеньяна, пише «Голос Америки».
Законопроект зобов’язує президента США Дональда Трампа протягом 180 днів представити звіт, який «ідентифікує операторів іноземних морських портів і аеропортів, де не забезпечується дотримання... відповідних резолюцій Ради Безпеки».
У Росії підвищеної уваги потребують «порти Находка, Ваніно і Владивосток», стверджується в розділі 205 законопроекту, який тепер буде спрямований на розгляд Сенату. Також розвідка США буде стежити за великими портами в Ірані, Китаї та Сирії.
«Законопроект дає адміністрації потужний інструмент для того, щоб перекрити фінансування КНДР, відловлюючи тих, хто веде бізнес з північнокорейським режимом», — сказав голова комітету з міжнародних відносин Палати представників Ед Ройс.
За словами Ройса, компанії з низки країн, від Сенегалу до Катару і Анголи, імпортують північнокорейських робітників, які переводять свою зарплату в Пхеньян, щорічно приносячи режиму мільярди доларів.
Законопроект також пропонує адміністрації протягом 90 днів встановити, чи є КНДР державою-спонсором тероризму. Включення країни в список таких держав спричинить ухвалення нових санкцій, в тому числі обмеження доступу до американських програм міжнародної допомоги.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що що Північна Корея має намір розгорнути військові дії за возз’єднання Півночі і Півдня у відповідь на «навіть незначні провокації з боку США». Як відомо, Північна Корея відновила підготовку до ядерних випробувань.