Ракурсhttps://racurs.ua/
СБУ встановила причетність спецслужб РФ до хакерських атак
https://racurs.ua/ua/n90471-sbu-vstanovyla-prychetnist-specslujb-rf-do-hakerskyh-atak.htmlРакурсЯк повідомляє прес-центр Служби безпеки, кібератака 27 червня на державні установи, об’єкти фінансового та енергетичного сектору, а також на приватні підприємства була спланована заздалегідь й мала на меті знищення важливих даних та поширення панічних настроїв серед населення.
.
«Наявні інформація, у тому числі отримана у співпраці з міжнародними антивірусними компаніями, дає підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угруповання, що у грудні 2016 року атакували енергосистеми України за допомогою TeleBots та Blackenergy. Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», — йдеться у повідомленні.
В СБУ нагадали, що кібератака відбувалась у декілька етапів та стартувала напередодні Дня Конституції.
«Вірус Petya.A — прикриття масштабної атаки, спрямованої на Україну, оскільки збагачення не було ціллю атаки», — зазначили в СБУ.
Окрім цього, у спецслужбі додали, що подібна специфічність зараження бухгалтерського програмного забезпечення за останні роки зустрічалася лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї.
Зауважимо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що кібератаки на інші країни могли з власної ініціативи здійснювати патріотично налаштовані хакери.
Нагадаємо, 27 червня Україну накрила масштабна хакерська атака, що призвеладо масових збоїв у роботі державних відомств, торговельних мереж, енергокомпаній, ЗМІ, банків і поштових сервісів, а також зупинила роботу платіжних терміналів у метрополітені Києва.
Крім України, атаки Petya.A зафіксували ще в 64-х країнах, серед яких Бельгія, Бразилія, Німеччина, Росія та США.
Вірус Petya.A працює за тією ж схемою, що й вірус WannaCry, який у середині травня уразив сотні тисяч комп’ютерів по всьому світу.
Раніше ЗМІ повідомляли, що за низкою гучних кібератак, швидше за все, стоїть російська хакерська група APT28, також відома як Fancy Bear, Pawn Шторм або Sofacy. Деякі фахівці з кібербезпеки стверджували, що угруповання Strontium працює на російську військову розвідку і несе відповідальність за злам електронних листів Демократичної партії США. Як відомо, ГРУ має зв’язки з приватними компаніями, що працюють у галузі кібербезпеки.