Ракурсhttps://racurs.ua/
Країни «ядерного клубу» почали активно модернізовувати озброєння — SIPRI
https://racurs.ua/ua/n90525-krayiny-yadernogo-klubu-pochaly-aktyvno-modernizovuvaty-ozbroiennya-sipri.htmlРакурсУ щорічній доповіді Стокгольмського інституту досліджень проблем миру SIPRI вказано, що незважаючи на скорочення кількості атомної зброї в світі, провідні ядерні держави активно інвестують в її модернізацію, пише DW.
.
За інформацією SIPRI, цьогоріч в світі налічується 14 935 ядерних боєголовок, 93% світового ядерного арсеналу зосереджено у двох країнах — РФ та США. Росія має загалом 7 тис. ядерних боєголовок, а США — 6,8 тис. Також ядерною зброєю володіють ще сім держав: Франція, Велика Британія, Китай, Індія, Пакистан, Ізраїль і Північна Корея.
У розпорядженні Пекіна знаходяться близько 270 боєголовок, Пакистан має 140 боєголовок, Індія — 130 боєголовок. У свою чергу, в арсеналі Франції є приблизно 300 боєголовок, а британський ядерний арсенал налічує 215 боєголовок.
Відомо, що США в період з 2017 по 2026 рік готуються витратити на обслуговування та модернізацію свого ядерного арсеналу 400 млрд дол.
Окрім цього, SIPRI нагадує, що минулого року Пхеньян провів два випробувальні вибухи водневої бомби, а потім — ще кілька ракетних випробувань. У SIPRI додають, що КНДР цілком під силу створення мініатюрних боєголовок для оснащення ракет малої і середньої дальності.
Нагадаємо, раніше SIPRI оприлюднив доповідь, відповідно до якої військові витрати України в 2016 році зменшились на 3,8% і становили 3,5 млрд дол. У той же час європейські країни показали зростання військових витрат протягом двох років підряд, збільшивши їх в 2016 році на 2,6%. У доповіді наголошується, що європейським країнам довелося збільшити військові витрати через російську загрозу.
Росія збільшила військові витрати на 5,9% минулого року до 69,2 млрд дол. і стала третьою за оборонними витратами після США і Китаю.