Ракурсhttps://racurs.ua/
Банківські сейфи. Фото: severpost.ru
У Нацбанку розповіли про найпопулярнішу схему пограбування банківських сейфів (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n99454-u-nacbanku-rozpovily-pro-naypopulyarnishu-shemu-pograbuvannya-bankivskyh-seyfiv-dokument.htmlРакурсНаціональний банк України (НБУ) розіслав банкам телеграму, в якій описав найпопулярнішу у злочинців схему пограбування банківських сейфів, передає UBR.
.
Як повідомляється, схема досить проста: зловмисник під виглядом клієнта за підробленим паспортом орендує в банку індивідуальний сейф. Як тільки він потрапляє в сховище, де знаходяться сейфи, шахрай починає підбирати до них ключі. Коли йому це вдається, він виймає все цінне і залишає банк. Найчастіше крадуть гроші і цінні метали, рідше — документи.
Повідомляється, що за цією схемою пограбували кілька банків в Києві близько року тому: «Райффайзен Банк Аваль», «Полікомбанк».
Але найгучніший скандал вибухнув після пограбування кількох сейфів у «Вектор Банку». Тоді постраждалі заявили про крадіжку близько 350 тис. дол. Вони подали судовий позов з вимогою відшкодувати збиток до глави фінустанови Вадима Березовика.
Постраждалі стверджували, що його підлеглі порушили не одне, а навіть кілька правил надання послуги з оренди банківських сейфів. Факт порушень був підтверджений результатом перевірки Нацбанку.
Однак приводом для звернення НБУ до банків стали не київські історії, а нова — львівська. В Національний банк звернулися слідчі зі Львова з інформацією про здійснення досудового розслідування щодо викрадення з орендованих сейфів грошей та цінностей.
Як стверджує глава правління RwS bank Владислав Кравець, деякі банки, що піклуються про збереження майна клієнтів, йдуть на крайні заходи. Вони встановлюють секретні камери в своїх сховищах, щоб стежити за клієнтами в них. Як тільки охоронець бачить на своєму моніторі, що клієнт намагається відкрити інші сейфи, підбираючи до них ключі, працівники служби безпеки тут же вриваються в сховище, блокують грабіжника і викликають поліцію. Але з цим методом є одна проблема, і серйозна — він незаконний.
За чинним законодавством, банк не має права встановлювати камери спостереження в місцях розташування індивідуальних сейфів. Вони повинні бути тільки на вході у сховище, і ось це вже вимога Нацбанку.
Нагадаємо, що НБУ вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати «Родовід Банк», націоналізований ще в 2009 році.