Новини
Ракурс
Фото: Report.az

Bloomberg: Газові трейдери ЄС втратять 1 млрд дол. через рішення Стокгольмського арбітражу щодо “Нафтогазу” та “Газпрому”

11 січ 2018, 21:21

Стокгольмський арбітраж зменшив обсяг обов’язкової купівлі газу у »Газпрому« удесятеро — від 52 млрд куб. м до 5 млрд куб. м. Однак, поновлення закупівель газу »Нафтогазом« у «Газпрому» все ж вплине на європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реверсу газу, пише “Голос Америки” з посиланням на Bloomberg.

«Вечірка вже не така весела для європейських газових трейдерів та операторів трубопроводів, які отримували переваги від реекспорту російського газу до України», — сказав аналітик Bloomberg Intelligence у Лондоні Ельчін Маммадов.

Минулого року Україна імпортувала 14 млрд куб. м газу з ЄС, що можна порівняти з обсягами щорічного споживання газу Бельгією.

Серед найбільших постачальників України в 2016 році була французька компанія Engie SA, в якої Україна придбала більше 3 млрд куб. м газу. Минулого року продаж зменшився приблизно на 40% через зростання конкуренції.

Окрім цього, відомо, що швейцарська Axpo Trading AG, ще один основний постачальник, знаходиться в «процесі створення компанії в Україні, щоб мати змогу торгувати напряму в Україні”.

Раніше повідомлялося, що ціна російського газу в 2018-2019 роках для України буде прирівняна до вартості палива в одній з європейських країн.

Нагадаємо, що «Нафтогаз» виграв арбітраж проти «Газпрому» за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями. Вимоги російського газового монополіста на 56 млрд дол. відхилено.


Помітили помилку?
Виділіть і натисніть Ctrl / Cmd + Enter