Новости
Ракурс

Спадкування грошових вкладів

Існує три види спадкування банківського вкладу


.

1. За заповітом

Важливо, що заповіт, складений після того, як було зроблене розпорядження у банку, повністю або частково скасовує його, якщо у заповіті змінено особу, до якої має перейти право на вклад, або якщо заповіт стосується усього майна спадкодавця.

2. На підставі спеціального розпорядження у банку

Це документ, який засвідчується підписом уповноваженого працівника банку і зберігається у банківській справі вкладника про оформлення депозиту. У такому розпорядженні спадкодавець може визначити одну або декілька осіб, яким переходитиме право на вклад, та розмір вкладу в частках. У випадку, коли частки не визначені, кожен зі спадкоємців матиме право на вклад у рівних частинах.

3. За законом

За відсутності заповіту та спеціального розпорядження у банку спадкування вкладу здійснюється на загальних підставах спадкоємцями за законом.

Для оформлення спадкових прав на банківський вклад спадкоємцям необхідно звернутися до нотаріуса протягом шести місяців з дня смерті спадкодавця за місцем відкриття спадщини.

Інформація про кошти може бути надана лише за письмовим зверненням нотаріуса, бо вона становить банківську таємницю. Нотаріус надішле необхідний запит до відповідної фінансової установи з метою отримання інформації про стан і суму всіх рахунків, відкритих на ім’я спадкодавця, інформацію про наявність індивідуальних сейфів, наданих в оренду (користування) на ім’я померлого, наявність або  відсутність заповідальних розпоряджень.

Важливо! Зобов’язання банку виплачувати відсотки за договором вкладу не припиняється зі смертю вкладника, оскільки воно не пов`язане з особою вкладника. До спадкоємців вкладника переходить право на вклад у банку та відсотки, нараховані на суму вкладу до дня фактичного повернення коштів.

Заметили ошибку?
Выделите и нажмите Ctrl / Cmd + Enter