Китай начал военные учения у Тайваня, Пелоси объяснила цель визита на остров
https://racurs.ua/n173366-kitay-nachal-voennye-ucheniya-u-tayvanya-pelosi-obyasnila-cel-vizita-na-ostrov.htmlРакурсКитай наступного дня після візиту спікерки Палати представників США почав військові навчання довкола Тайваню — вони триватимуть до 7 серпня.
Визначені Китаєм зони для навчань місцями перекривають ділянки, які Тайвань вважає своїми територіальними водами, подекуди — впритул до важливих портів. Керівництво Тайваню звинувачує Китай у де-факто блокаді.
В останні кілька днів нашу увагу привернув острів Тайвань та Ненсі Пелосі. Спікер Палати представників пояснила, чому особисто очолили делегацію США. Для цього Пелосі написала статтю у The Washington Post.
На тлі свого гучного візиту Пелосі заявила у статті, що одним із найважливіших стовпів зовнішньої політики США в Азійсько-Тихоокеанському регіоні є «Закон про відносини з Тайванем» 1979 року.
Цим законом США дало обітницю Тайваню не лише співпрацювати економічно та дипломатично, а й підтримати оборону острова «іншими, ніж мирними засобами».
Пелосі пригадала, що Тайвань був лідером у боротьбі з пандемією та технологічному динамізмі, якому заздрить весь світ.
Однак її непокоїть, що цій стійкій та динамічній демократії, яку очолює жінка — президентка Цай Ін Вень, в останні роки погрожує Пекін.
КНР економічно тисне на Тайвань та на будь-кого, хто намагається з ним співпрацювати. Саме тому візит її делегації від Конгресу слід розглядати як недвозначну заяву про те, що Америка підтримує Тайвань у захисті свободи.
Важливо показати солідарність не тільки із 23 млн жителів острова, а й з усіма пригнобленими в КНР, де не дотримуються верховенство права.
Вона пригадує, як 30 років тому їздила у складі двопартійної делегації Конгресу до Китаю, де на площі Тяньаньмень вони розгорнули чорно-білий банер із написом: «Тим, хто загинув за демократію в Китаї».
Тому метою візиту було показати готовність США захищати спільні інтереси та цінності, проте водночас зберегти статус-кво в регіоні.