Ракурсhttps://racurs.ua/
Shaheed-136 – сложная цель, против них нужна другая тактика и оружие – Bild
Shaheed-136 — сложная цель, против них нужна другая тактика и оружие — Bild
https://racurs.ua/n175908-shaheed-136-slojnaya-cel-protiv-nih-nujna-drugaya-taktika-i-orujie-bild.htmlРакурсІранські дрони-камікадзе Shaheed-136, за допомогою яких росія атакує об'єкти в Україні, стають проблемою для ЗСУ.
.
Причина в тому, що ці безпілотники не так просто знищити — ні за допомогою систем ППО, ні стрілецькою зброєю.
Військовий експерт BILD Юліан Ріпке пояснив, що зенітні ракети, що використовуються в ППО, працюють в інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах, вони орієнтуються на теплові та світлові сигнали цілей.
Однак безпілотники Shaheed-136 мають настільки малі випромінювання, що практично невидимі для головок наведення: двигун дронів недостатньо нагрівається для того, щоб ракета змогла їх вистежити.
Знищити дрони-камікадзе за допомогою стрілецької зброї теж не так просто, тому що безпілотники досить швидко пересуваються у повітрі. Зробити це під силу лише спеціально навченим стрільцям, які вміють розраховувати траєкторію польоту та цілитися на випередження.
Експерти припускають, що Shaheed-136 можна знищити засобами радіоелектронної боротьби, змусивши його до контрольованої посадки або направивши на те місце, де вибух не принесе небезпечних наслідків.
Альтернативою також може стати точкове бомбардування платформ, з яких запускаються дрони-камікадзе. Але це означало б завдання ударів по об'єктах у білорусі, та росії. Крім того, пускові платформи постійно змінюють дислокацію.
На думку Юліана Репке, допомогти ЗСУ у боротьбі з «Шахедами» зараз можуть або західні країни, або Ізраїль. Перші — постачанням в Україну сучасніших систем ППО, яким під силу розпізнати невеликі дрони. Другий — наданням IT-систем, які дозволять знешкодити безпілотники Shaheed-136, що несуть до 50 кг вибухівки на борту.
Глава НАТО 18 жовтня анонсував екстрену передачу України антидронового обладнання.
Загрузка...