Нанесенный россией ущерб окружающей среде Украины оценили в Кабмине
https://racurs.ua/n175936-nanesennyy-rossiey-uscherb-okrujauschey-srede-ukrainy-ocenili-v-kabmine.htmlРакурсРосійська агресія за майже вісім місяців повномасштабного вторгнення завдала довкіллю України шкоду у понад 37 млрд євро.
Про це під час Форуму співробітництва в галузі безпеки країн-учасниць ОБСЄ заявив заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко, повідомляє прес-служба відомства.
Так, лише внаслідок масованих російських ракетних ударів та атак дронами-камікадзе, які сталися 10, 11 та 17 жовтня, виникло понад 30 пожеж.
А загалом викиди в атмосферне повітря через лісові пожежі, горіння нафтопродуктів та загоряння промислових об'єктів вже перевищили 67 млн тонн. У Міндовкілля наголошують, що забруднене повітря не зупинять державні кордони.
Країна-агресор навмисно знищує українську водну інфраструктуру. Останній приклад — удари по дамбі Карачунівського водосховища на р. Інгулець біля Кривого Рогу. Як результат, вода у річці тимчасово стала червоного кольору, — зазначив Федоренко. — Забруднена вода потрапляє в транскордонні ріки, Чорне та Азовське море, і може дістатися сусідніх країн.
Чиновник навів ще декілька прикладів, які демонструють обсяги заподіяної шкоди українській природі:
- російська агресія перетворила найродючіші у світі чорноземи у величезне мінне поле. Майже третина території України — близько 200 тис. кв. км — потребуватиме розмінування;
- ліси також страждають від злочинних дій росіян українські ліси, понад 2,4 млн га яких вже звільнені з-під російської окупації. Ці ліси зазнали значних пошкоджень — вони спалені та перекопані окопами. На відновлення знадобляться десятки років;
- війною уражені 20% природоохоронних територій України. В зоні ризику Рамсарські угіддя та Смарагдова мережа;
- росія окупувала 2 тис. 209 родовищ з енергоресурсами, металами й мінералами. Їх разом оцінюють у 12,7 трлн євро;
- росія не погоджується на створення демілітаризованої зони навколо найбільшої в Європі атомної електростанції — Запорізької АЕС — та регулярно обстрілює територію навколо й інфраструктуру.
Ми закликаємо міжнародну спільноту сприяти притягненню агресора до відповідальності заради миру і безпеки у світі. Дякуємо тим країнам-учасницям ОБСЄ, які допомагають нам протистояти цьому терору, — наголосив Федоренко.