Ермак и Расмуссен представили Международную рабочую группу по евроатлантической интеграции Украины
https://racurs.ua/n191886-ermak-i-rasmussen-predstavili-mejdunarodnuu-rabochuu-gruppu-po-evroatlanticheskoy-integracii-ukrainy.htmlРакурсОчільник Офісу президента України Андрій Єрмак і колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували Міжнародну робочу групу з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України, покликану сприяти руху України до Альянсу.
Про це сьогодні, 30 січня, повідомляє агентство «Укрінформ».
Ця нова група, яку ми презентували разом з Андерсом Фог Расмуссеном, бачить своїм завданням роботу з країнами-членами НАТО, експертним та політичним середовищем, щоб дійсно збудувати атмосферу, яка б допомогла нашому просуванню на шляху до Альянсу, — розповів Єрмак під час спільного брифінгу у Києві.
Безумовно, ми маємо амбітні плани, які стосуються і Вашингтонського саміту, що має відбутися цього року, і загалом кроків, які б нас привели до повноцінного членства в НАТО, — додав він.
За словами Єрмака, до міжнародної групи увійшли:
- екс-президент Литви Даля Грібаускайте;
- екс-президент Польщі Александер Квасневський;
- екс-прем'єр Великої Британії Борис Джонсон;
- екс-прем'єр Фінляндії Санна Марін;
- колишня державний секретар США Гілларі Клінтон;
- екс-прем'єр Польщі Марек Белька;
- екс-прем'єр Словаччини Мікулаш Дзурінда;
- колишня міністр закордонних справ Франції Мішель Елліот-Марі;
- співголова комітету зовнішньої політики та оборони парламенту Німеччини Омід Нуріпур;
- колишній міністр закордонних справ, міністр оборони, міністр юстиції Канади Пітер Маккей;
- екс-представник США по Україні Курт Волкер.
Єрмак зазначив, що представники інших країн приєднуються до групи.
Я думаю, що в результаті група підготує документ з рекомендаціями і аргументацією тієї позиції, як рухатися вперед. Тому ми вже сьогодні розпочинаємо роботу. Усі ці політики, які увійшли до групи, є великими друзями України і підтримують наше членство в НАТО, — зазначив Єрмак.
Тому попереду багато міжнародних платформ, конференцій, які ми використовуватимемо, щоб представляти нашу позицію і щоб питання майбутнього членства України в НАТО та запрошення до Альянсу стало топовою темою обговорення в експертному середовищі, — додав він.
Расмуссен, зі свого боку, нагадав, що лідери НАТО на саміті у Вільнюсі заявили, що запрошення України до Альянсу має відбутися тоді, коли вона відповідатиме усім необхідним умовам. За його словами, ця міжнародна робоча група, власне і займатиметься цими речами.
Питання в тому, що це за умови, про що ми говоримо — цим і буде займатиметься робоча група. Ми визначимо, які умови є найважливішими, чи вони вже досягнуті, а якщо ні, то як це зробити, і коли їх втілювати, — зазначив він.
Джерело: «Укрінформ»