Ракурсhttps://racurs.ua/
Київська область втратила школу-інтернат з поглибленим вивченням мов
https://racurs.ua/ua/95-kyyivska-oblast-vtratyla-shkolu-internat-z-poglyblenym-vyvchennyam-mov.htmlРакурсШкола перебувала на комунальному балансі Київської обласної ради з 1991 року. Колись вона налічувала до півтисячі вихованців-сиріт. Нині на повному державному утриманні в школі живе і навчається 12 дітей без батьківської опіки. Окрім дітей-сиріт, тут проживає восьмеро дітей з Київської області, які не мають можливості діставатися до школи щодня. Загалом у закладі навчається близько 650 дітей, з них - 440 бучанських, 180 з Ірпіньського регіону, ще близько 50 дітей із прилеглих до Бучі районів.
.
Після зміни власника батьки і керівництво школи побоюються, що заклад для обдарованих дітей може втратити свою лінгвістичну спеціалізацію і стати звичайною школою. Тут вивчають англійську, німецьку, французьку та італійську мови, планували розпочати вивчення польської та китайської. До школи приймали лише на конкурсній основі.
«Найбільше нас хвилює, чи залишать школі статус спеціалізованої з поглибленим вивченням мов. Крім того, школа має хорошу матеріально-технічну базу, самих комп'ютерів майже стільки, скільки дітей. Школа має чимало землі і підсобних приміщень. Ми боїмося, що місто пустить у школу орендаторів, а матеріально-технічну базу перерозподілить між іншими бучанськими школами», - розповіла одна з активістів батьківського комітету школи Олена Наумчак.
У Бучанському відділі освіти «Ракурс» запевнили: статус спеціалізованої школи з поглибленним вивченням іноземних мов у школи залишиться. Відповідний проект розглядатиметься на сесії Бучанської міської ради цього тижня.
«Структура навчально-виховного процесу не зміниться, я вас запевняю, - заявив начальник відділу освіти в м. Буча Олег Цимбал. - Як було 644 дитини, так і залишиться, жодна не буде відрахована, в тому числі з інших сіл і містечок. Зміниться лише назва школи, зникне слово «інтернат».
У Бучанському відділі освіти розповідають, що питання про передачу школи на міський баланс не стало для них несподіванкою, бо обговорювалося вже понад три роки. Там пояснили, що згідно із законами України, заклад не може перебувати на балансі області, якщо в ньому не живе більше 70 % дітей-сиріт. А в Бучанській школі-інтернаті таких нині 12, тому регіональна влада вважає фінансування Бучанської школи-інтернату нецільовим використанням коштів. Статус інтернату передбачає надбавки до зарплат педагогам, більшу кількість медичних працівників тощо.
Однак, за словами директора школи Михайла Наконечного, школа позбулася статусу сирітської ще 2009 року, а слово «інтернат» у назві школи означає не сирітський притулок, а можливість для дітей з області жити в школі. «Я диву даюся, чого область так легко відступила місту таку школу! Адже місто все одно не вирішить за рахунок неї своєї проблеми нестачі місць у школах. Наша школа переповнена, у кожному класі по 25–30 дітей», - заявив Наконечний. За його словами, головною турботою керівництва школи є наразі питання збереження поглибленого вивчення іноземних мов, бо «спеціалізація», за словами Наконечного, буває різна. Директор школи стверджує, що міський відділ освіти не надав школі ніяких гарантій, натомість озвучив кілька пропозицій від міста. Зокрема, як стверджує Михайло Наконечний, за школою закріплять певний мікрорайон. «Зберігати спеціалізацію за такого розвитку подій немає сенсу», - вважає директор.
У Бучанському відділі освіти запевняють, що жодну дитину не буде відраховано, а відмовити в прийомі до школи в подальшому також ніхто не зможе, бо законодавство України передбачає право батьків віддавати дитину на навчання до освітнього закладу не за місцем проживання. Потреби в школах у відділі освіти не заперечують, але запевняють, що на школу-інтернат у цьому плані не розраховують, бо вона повністю укомплектована. Натомість продовжують чекати школу, яку обіцяла побудувати чинна влада: 28 травня 2010 року тодішній віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань Володимир Семиноженко заклав символічну капсулу на місці майбутньої школи, яку мав збудувати «Київміськбуд». Окрім капсули, на тому місці нічого відтоді не з'явилося...