Четвертий день Олімпіади: медальний залік, чергові невдачі українців та перший допінг-скандал (ФОТО)

13 лют 2018, 19:34

У вівторок на Олімпіаді-2018 у Пхьончхані пройшла низка змагань із ковзанярського спорту, класичного спринту з лижних перегонів, санного спорту, гірськолижної суперкомбінації, а також дисциплін хафпайп і дабл-мікст, пише «UA:Спорт».

.

У загальному заліку Олімпіади Україна поки немає жодної медалі. У лідерах — Німеччина, за якою йдуть Нідерланди та Норвегія.

Німецькі саночниці 13 лютого домінували в одиночному розряді. Наталі Гайзенбергер стала першою, випередивши співвітчизницю Даяну Айтбергер на 0,367 сек. Третьою стала Алекс Гоу з Канади — це перша медаль для країни у цьому виді спорту на Олімпійських іграх.

На змаганнях з ковзанярського спорту серед чоловіків на дистанції 1,5 км знову домінували голландські спортсмени. Перемогу здобув К'єльд Нейс, а срібну медаль виборов ще один молодий голландець Патрік Руст. Корейський ковзаняр Кім-Мін-Сеок став третім.

Італійка Аріанна Фонтана здобула золоту медаль на Олімпіаді-2018 у дисципліні шорт-трек на 500 м. Перше місце визначалося фотофінішем — Фонтана на 22 см швидше перетнула фініш. Срібним призером могла стати Чхве Мін Джон, але втратила все через неправомірні дії. Таким чином, срібло відійшло Яра ван Кергоф з Нідерландів, а «бронза» несподівано дісталася Кім Бутін з Канади, яка весь фінал йшла на останньому місці.

У класичному спринті з лижних перегонів шведська лижниця Стіна Нільсон стала переможницею. Олімпійська чемпіонка Сочі-2014 у спринті норвежка Майке Кайсперсен Калла здобула в Пхьончхані «срібло», а «бронзу» виборола росіянка Юлія Бєлорукова. У чоловіків олімпійським чемпіоном став молодий норвезький лижник Йоханес Клєбо. Срібним призером став минулорічний чемпіон світу у спринті італієць Федеріко Пєллєгріні, а «бронзу» виборов представник РФ Олександр Большунов. Українські спортсмени не змогли, на жаль, подолати кваліфікацію. У жінок Тетяна Антипенко посіла 54 місце, а Марина Анцибор — 56-те. У чоловіків Олексій Красовський — на 70-му місці, а Андрій Орлик — на 73-му.

Збірна Канади з керлінгу отримала «золото» у дабл-міксті, перемігши в фіналі збірну Швейцарію. «Бронзу» вибороли російські атлети. У фіналі змагань канадці розгромили швейцарців з рахунком 10:3.

Шестиразовий чемпіон світу австрієць Марсель Хіршнер здобув своє перше «золото» Олімпійських ігор. У своїй улюбленій дисципліні слаломі Хіршнер зміг зібратись і став олімпійським чемпіоном. Друге та третє місця посіли французькі гірськолижники Алексіс Пентюро та Віктор Мюффа-Жанде. Українець Іван Ковбасюк після першої частини займав 57 місце, а у слаломі — не зміг фінішувати.

Молода американка Хлоу Кім перемогла у дисципліні хафпайп. Друге місце посіла китаянка Лю Дзяюй, а третьою стала американка Аріель Голд.

Окрім цього, японського шорт-трекіста Кеі Саіто відправили додому через невдалий допінг-тест. Атлет ще не встиг розпочати виступи на Олімпіаді і вже був виключений зі списку-учасників змагань.

Невдачі українських спортсменів на Олімпіаді

Тренерський штаб підвів підсумки виступів українських саночниць на Олімпіаді-2018. Сьогодні у Пхьончхані розіграли комплект нагород в одномісних санях серед жінок. Найкращою серед українок була Олена Шхумова, яка посіла 21 місце, що є найкращим її результатом у сезоні. Олена Стецків зупинилась на 28-й позиції.

«Для мене, як тренера, залишається великою загадкою, чому Стецків не змогла проїхати на Олімпійських іграх без помилок, весь сезон вона була стабільною. Вчора, Олена скаржилась, що сані були некерованими, але і для неї, і для Шхумової інвентар готувався однаково, — зазначив тренер Тарас Гарцула, інформує прес-служба Національного олімпійського комітету.

У свою чергу він залишився задоволеним тими спробами, що показала Олена Шхумова.

«Тут, у Пхьончхані, вона зібралась, зуміла себе настроїти і показала хорошу їзду», — додав наставник.

У лижному спорті українські спортсмени сьогодні не змогли, на жаль, подолати кваліфікацію.

«На гонку виходив в бойовому настрої. Дуже хотів показати свій максимальний результат, але на спуску втратив рівновагу: впав, тому й витратив багато часу», — говорить спортсмен Олексій Красовський.

Він додав, що українці звикли до морозної погоди, але під час гонки знову був дуже сильний вітер. У кваліфікації Красовський зайняв 70-те місце.

«В цілому, спринт дуже швидка дистанція. Не можна втрачати ані секунди — потрібно правильно розподіляти сили. Якщо помиляєшся на першому підйоми, то на другий вже може не вистачити сил», — сказав Олексій.

На думку Красовського, досвід на Олімпіаді-2018 вирішує все.