Кабмін схвалив зміни до мовної норми освітнього закону (ДОКУМЕНТ)
https://racurs.ua/ua/n101060-kabmin-shvalyv-zminy-do-movnoyi-normy-osvitnogo-zakonu-dokument.htmlРакурсКабмін на засіданні схвалив зміни до закону «Про освіту», який має на меті виконання однієї з рекомендації Венеційської комісії — щодо продовження імплементаційного періоду до 2023 року. Про це 14 лютого повідомляє «Європейська правда».
За словами міністра освіти та науки Лілії Гриневич, влада не відмовляється виконувати норми закону про переведення навчання на українську. В уряді зацікавлені, щоб діти, які починають навчання у початковій школі, добре володіли українською мовою.
Міністр відзначила, що відомство вже почало виконувати рішення Венеційської комісії, щоби призвести закон «Про освіту» у відповідність до норм Ради Європи.
Гриневич додала, що Угорщина вимагає від української влади додаткових поступок. А блокування угорською стороною засідання комісії Україна-НАТО в освітньому відомстві вважають маніпуляцією та шантажем.
Також Гриневич заявила, що представники угорської меншини відмовилися брати участь у консультаціях щодо мови освіти, які були заплановані на 14 лютого. Раніше представники української влади зустрічалися з угорськими громадами в Берегово, Ужгороді та Києві.
Раніше повідомлялося, що Угорщина вимагає, щоб Україна надала юридичні гарантії того, що новий закон про освіту буде введений у дію лише після досягнення домовленості з угорською нацменшиною Закарпаття.
Як відомо, 28 вересня набув чинності прийнятий українським парламентом законопроект «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що буде блокувати всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
В Угорщині висловлюють невдоволення через український закон про освіту й погрожують переглядом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, в Естонії та Німеччини погрози у бік Києва не підтримують.
Пізніше Венеційська комісія затвердила висновки щодо українського закону про освіту. У рішенні сказано, що документ є рамковим, а ось в законі про повну загальну середню освіту можна передбачити більш детальні і збалансовані рішення. Разом з тим комісія закликала Україну внести зміни у сьому статтю щодо російської мови.