Ракурсhttps://racurs.ua/
Фото: "Крим. Реалії"
Мовний скандал: Угорщина вимагає від України юридичних гарантій щодо дотримання прав нацменшин
https://racurs.ua/ua/n100134-movnyy-skandal-ugorschyna-vymagaie-vid-ukrayiny-urydychnyh-garantiy-schodo-dotrymannya-prav.htmlРакурсУгорщина вимагає, щоб Україна надала юридичні гарантії того, що новий закон про освіту буде введений у дію лише після досягнення домовленості з угорською нацменшиною Закарпаття. Таку заяву зробив глава Міністерства закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час чергової зустрічі щодо освітнього закону, передає «Європейська правда» з посиланням на повідомлення на офіційному сайті угорського уряду.
.
«Обіцянок недостатньо, нам потрібні юридичні гарантії», — заявив Сійярто.
Він наголосив, що мовне питання є справою не лише України та Угорщини, тому що Київ порушив найважливіші міжнародні стандарти захисту нацменшин.
Сіярто стверджує, що позиція Угорщини повністю збігається з очікуваннями Європейського Союзу та Ради Європи в цьому питанні.
Він наголосив, що у разі відсутності правових гарантій від України Угорщина продовжить блокувати всі існуючі міжнародні ініціативи України в рамках Європейського Союзу і НАТО.
Як відомо, 28 вересня набув чинності прийнятий українським парламентом законопроект «Про освіту». Кілька країн звинуватили Україну в тому, що прийнятий законопроект нібито порушує права національних меншин. Найбільш жорстку позицію зайняла Угорщина, заявивши, що буде блокувати всі рішення Євросоюзу про зближення з Україною.
В Угорщині висловлюють невдоволення через український закон про освіту й погрожують переглядом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Однак, в Естонії та Німеччини погрози у бік Києва не підтримують.
Пізніше Венеційська комісія затвердила висновки щодо українського закону про освіту. У рішенні сказано, що документ є рамковим, а ось в законі про повну загальну середню освіту можна передбачити більш детальні і збалансовані рішення. Разом з тим комісія закликала Україну внести зміни у сьому статтю щодо російської мови.
Спікер Верховної Ради заявив, що Україна не буде змінювати спірну статтю в законі. Він послався на відповідну домовленість з представниками Венеційської комісії.