Уряд затвердив стратегію реформування українських державних банків
https://racurs.ua/ua/n101347-uryad-zatverdyv-strategiu-reformuvannya-ukrayinskyh-derjavnyh-bankiv.htmlРакурсУкраїнський уряд підтримав стратегію реформування банків. Відповідне рішення було прийняте на сьогоднішньому засіданні Кабміну, 21 лютого повідомляє урядовий портал.
Затверджена стратегія передбачає, що протягом наступних п’яти років частка державного сектора на банківському ринку зменшиться до 24%. На кінець минулого року ця частка становила 55%.
В уряді очікують, що фінансові установи отримають 38 млрд грн прибутку до оподаткування до 2022 року, а рентабельність капіталу складе 18%.
У 2022 році на фінансування корпоративного сегмента буде виділено 440 млрд грн. З цієї суми 160 млрд піде на фінансування малого та середнього бізнесу.
Влада вважає, що реструктуризація банківського сектора згенерує до 160 млрд грн. У вигляді дивідендів і податків надійде майже 35 млрд грн, а від продажу акцій — 85 млрд грн.
У Кабміні вважають недоцільним створення нових держбанків й у середньостроковій перспективі, пропонують повністю продати «Укргазбанк» і «ПриватБанк». За словами міністра фінансів Олександра Данилюка, ці банки продадуть у 2020 та 2022 роках.
«Вже до кінця 2019 року ми плануємо створити умови для залучення міноритарних акціонерів — це міжнародні фінансові організації, такі як Міжнародна фінансова корпорація і Європейський банк реконструкції і розвитку, відповідно в «Ощадбанк» і «Укрексімбанк», — зазначив Данилюк.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України змінив критерії відбору банків для виплат зарплат бюджетникам, пенсій і соціальних виплат.
Відповідно до документу, до виплат допускалися банки з активами понад 1% активів банківської системи, контрольний пакет акцій яких належить міжнародним фінансовим і банківським установам, що мають міжнародний рейтинг інвестиційного класу, або в яких держава володіє часткою понад 75%.