Обвинувальні акти щодо фігурантів «бурштинової справи» Полякова і Розенблата скерували до суду
https://racurs.ua/ua/n112282-obvynuvalni-akty-schodo-figurantiv-burshtynovoyi-spravy-polyakova-i-rozenblata-skeruvaly-do-sudu.htmlРакурсОбвинувальні акти щодо депутатів Верховної Ради Максима Полякова від фракції «Народний фронт» і позафракційного Борислава Розенблата скерували до суду. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Там відзначили, що всі заяви фігурантів «бурштинової справи» про те, що їм не були вручені обвинувальні акти з реєстром матеріалів досудового розслідування, не відповідають дійсності.
Відзначається, що обвинувальний акт в зазначеному провадженні було затверджено 27 серпня цього року, після чого нардепів неодноразово викликали для його вручення.
Однак нардепи всі виклики ігнорували, а в «дні виклику всі підозрювані або раптово захворіли, або ж у їхніх захисників виникли невідкладні судові процеси».
У зв’язку з цим прокурор і детективи САП відвідали місця роботи і проживання підозрюваних, але лише один із фігурантів справи фізично отримав акт. Решта відмовилася, про що в присутності понятих вказано у відповідних розписках. Крім того, зазначені факти зафіксовані за допомогою відеозйомки.
«У зв’язку з тим, що кожному з підозрюваних стороною обвинувачення було запропоновано отримати обвинувальний акт і надати про це розписку прокурору, але ними цього зроблено не було, що зафіксовано належним чином, 5 жовтня прокурорами САП обвинувальний акт спрямовано до суду», — додали в антикорупційної прокуратурі.
Провадження стосується двох народних депутатів і ще чотирьох осіб, які обвинувачуються в отриманні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи (ч. 4 ст. 368 КК України) та зловживання впливом (ч. 2 ст. 369−2 КК України).
Нагадаємо, Розенблата підозрювали в отриманні хабара у розмірі 200 тис. дол. за вплив на рішення щодо видачі спеціального дозволу на користування надрами та вимагання хабара від нерезидентів за видобуток бурштину на території України.
Пізніше Розенблат виграв справу в НАБУ і Генпрокуратури про порушення гарантій депутатської недоторканості.