Шахрайство з субсидіями: Міністерство фінансів назвало суму незаконно отриманих українцями виплат (ВІДЕО)
https://racurs.ua/ua/n114445-shahraystva-z-subsydiyamy-ministerstvo-finansiv-nazvalo-sumu-nezakonno-otrymanyh-ukrayincyamy.htmlРакурсПеревірки отримувачів житлово-комунальних субсидій показали, що понад 68 тис. осіб отримують декілька субсидій за різними адресами, повідомляє сайт Міністерства фінансів України.
Від початку 2018 року Міністерство фінансів скерувало 7,5 млн рекомендацій щодо перевірки достовірності інформації, яку подавали отримувачі комунальних субсидій. Внаслідок цих дій вдалося запобігти неефективному використанню 5,9 млрд грн. Але міністерство змогло повернути до бюджету тільки 46,5 млн грн.
З 2016 року Мінфін проводить верифікацію соціальних виплат, щоб забезпечити їх адресність і ефективне використання бюджетних коштів. Цей процес дозволяє державі виявити шахраїв у сфері соцвиплат. Відомство працює з даними, які отримані до 11 жовтня 2018 року на основі чинних нормативно-правових актів.
Заступник міністра фінансів Юрій Гелетій повідомив про випадок, який зафіксували під час верифікації. Громадянин купив автомобіль Mercedes-Benz вартістю понад 1,3 млн грн і оформив субсидію у розмірі 2 тис. грн.
Для проведення верифікації даних Мінфін розробив і подав на розгляд Кабінету Міністрів проект закону «Про верифікацію та моніторинг державних виплат». Зміни мають на меті зменшити кількість зловживань, зокрема, люди, які приховують свої статки, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за кошт платників податків.
Крім того, Мінфін завершує впровадження нової сучасної автоматизованої інформаційно-аналітичної платформи, яка значно підвищить оперативність, якість та прозорість процесу верифікації.
Тим часом встало відомо, що витрати держбюджету на субсидії у 2018 році зменшилися у три рази (або на 2,33 млрд грн). Про це свідчать дані Державної служби статистики. Від початку року субсидії призначили 3,87 млн домогосподарствам, що на 52,6% менше, ніж в аналогічному періоді 2017 року. Водночас середній розмір субсидії у жовтні цього року збільшився на 57,8% у порівнянні з жовтнем 2017 року (до 538,9 грн).
У листопаді Міністерство соціальної політики запевнило, що декларування доходів українців, які працюють в інших країнах, не призведе до оподаткування, але воно є обов’язковим для призначення субсидій. Громадяни України, які працюють за кордоном, мають декларувати свої доходи задля забезпечення принципу адресності при призначенні субсидій.